پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و چهارم

دسته: حسابداری
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۶
پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و چهارم

کمالگرایی باعث میشه همیشه دنبال بهترین کلاس، بهترین استاد، بهترین کتاب،و بهترین … باشیم.

پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و چهارم : یکی از ویژگی های برتر حسابدارن پر درآمد و به اصطلاح پولساز در اینجاست که آنها خیلی خوب قدر چنین فرصت هایی را می دانند و با تامل سعی می کنند بصورت حرفه ای پاسخ دهند .

 

برای یادآوری به خودم و آپدیت کردن سایت در موردش می نویسم. و صرفا نظرات شخصی خودم هست

 

متاسفانه یکی از ویژگی های آدم های کمال گرا صفر و یا صدی فکر کردن هست. یعنی یا من باید فلان کار را به بهترین شکل ممکن انجام بدهم و در غیر این صورت، فغلا بی خیالِ انجام دادنش بشم.

 

نمره 18 (اگر از 20 نمره حساب کنیم) هم نمره عالی هست. 15 هم خوبه. 10 هم قابله قبوله. اما ذهن کمالگرا میگه 20 یا هیچ!

 

متاسفانه همین حساب و کتاب های ذهنی کمال گرایانه باعث میشه دست به اقدام نزنیم.

 

ایده های زیادی به خاطر کمال گرایی هیچ وقت به مرحله عمل نمی رسند تا ببینیم آیا  آن ایده می توانست موفق شود یا خیر. و همین باعث می شود گاهی اوقات ایده هایی را همیشه در ذهن داشته باشیم و در کمین بهترین فرصت برای عمل باشیم.

 

و گاهی اوقات آنقدر زمان طولانی منتظر می مانیم که یا تاریخ مصرف آن ایده می گذرد و یا کس دیگری آن را انجام می دهد و گاهی اوقات در بدترین حالت ضربه ای به عزت نفس فرد می زند. چون فرد از این که بعد از مدتی هنوز ایده اش را عملی نکرده است، احساس حقارت می کند.

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش بیست و سوم

 

درحالیکه شروع کردن و راضی بودن به نمره 10-12، باعث میشه که اولا ایده مون رو در عمل بسنجیم و اگر در عمل موفق بود، با انگیزه و اشتیاق و اختصاص دادن منابع بیشتر، برای نمره بالاتر تلاش کنیم.

 

در مورد پرورش و یادگیری مهارت ها هم کمالگرایی به ما خیانت می کند! کمالگرایی باعث میشه همیشه دنبال بهترین کلاس، بهترین استاد، بهترین کتاب، بهترین … باشیم.

 

تجریه خودم در یادگیری زبان انگلیسی  شاهدی بر این ماجراست. تا ترم اول دانشگاه منتظر فرصتی و بودجه ای برای یادگیری زبان انگلیسی بودم! خوشبختانه مثل خیلی از همکلاسی هایم منتظر نماندم و یادگیری زبان را با حداقل منابع و امکاناتی که در دسترس داشتم شروع کردم و الان وقتی به مسیر یادگیری زبانم در گذشته نگاه می کنم احساس رضایت نسبی دارم و همین احساس خوب و مثبت، انگیزه ام را برای ادامه این مسیر بیشتر می کند.

 

وقتی شما خیلی خوب تلاش می کنید وسعی می کنید اجرای کارتان را بدون اشکال و دقیق انجام دهید ، پیشنهادات خوب سراغ شما می آیند و شاید خیلی از افرادی که اینگونه عمل می کنند ، این چنین باشند .

در ادامه بخوانید:  حساب انتظامی

 

اما تا اینجا شما نمی توانید خود را یک فرد موفق بدانید که با اتکا به تواناییهایش ، دریافت کننده یک پیشنهاد خوب و باورنکردنی بوده است ، البته باعث خوشحالی خواهد بود وقتی فردی به این باور برسد که با تلاش بی وقفه ، به این جایگاه رسیده است .

 

ولی نکته مهمی باید به ان توجه کرد ، نحوه ارائه و معرفی خودمان در چارچوب توانمندیها و خدمات پیش رو  است که می تواند شما را به خوبی در آن جایگاه قراردهد .

 

یکی از ویژگی های برتر حسابدارن پر درآمد و به اصطلاح پولساز در اینجاست که آنها خیلی خوب قدر چنین فرصت هایی را می دانند و با تامل سعی می کنند بصورت حرفه ای پاسخ دهند .

 

نکات مهمی که شما  برای جذب یک پیشنهاد خوب از طرف یک شرکت باید به آن توجه داشته باشید می تواند رعایت این آیتم ها باشد فقط فراموش نکنید این موارد بستگی به برگزاری یک جلسه خوب دارد که قطعاً در گرو یک مکاتبه خوب و رزومه مرتب رقم خواهد خورد. نکات زیر شما را در قیمت گذاری و یک جلسه خوب حضوری یاری می کند:

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش هفدهم

 

 

مدت فعالیت شرکت ( شروع از چه زمانی بوده است ؟ )
توجه به نوع درخواست متقاضی ( مشاوره مالی ؟ مالیاتی ؟ اجرا ؟ کنترل و حسابرسی ؟ )
ارائه رزومه کامل خودتان  به متقاضی

 

مشخص کردن دقیق نوع همکاری ( مثلاً قرارداد مشاوره به صورت ساعتی و به میزان مشخص هر ساعت ؟ )
رویت اسناد و مدارک موضوع پیشنهاد قبل از ارائه قیمت
پرهیز از هرگونه اظهارنظر  در مورد نحوه عملکرد همکاران

 

به تعویق انداختن پاسخ دادن به یک پیشنهاد خوب
شفاف مذاکره کنید ( اگر شخص هستید از طرف یک مجموعه بزرگ وارد مذاکره نشوید )
سعی نکنید با قیمت خیلی پایین و کم کردن ارزش کار خود ، پیشنهاد را از آن خود کنید

 

 


برچسب ها:
..