ماده 229 قانون مالیات های مستقیم

دسته: مالیات
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۶
ماده 229 قانون مالیات های مستقیم

ابلاغ دعوتنامه موضوع ماده (229) قانون مالیات های مستقیم دستورالعمل 200/96/517 مورخ 96/07/22

 

 ماده 229 قانون مالیات های مستقیم : مامورین تشخیص می توانند برای رسیدگی به اظهارنامه یا تشخیص هر گونه درآمد مودی به کلیه دفاتر و اسناد و مدارک مربوط مراجعه و رسیدگی نمایند و مودی مالیات مکلف به ارائه و تسلیم آنها می باشد وگرنه بعدا به نفع او در امور مالیاتی آن سال قابل استناد نخواهد بود مگر آنکه قبل از تشخیص قطعی درآمد معلوم شود که ارائه آنها در مراحل قبلی به عللی خارج از حدود اختیار مودی میسر نبوده است .

 

حکم این ماده مانع از آن نخواهد بود که مراجع حل اختلاف برای تشخیص درآمد واقعی مودی به اسناد و مدارک ارائه شده از طرف مودی استناد نمایند. ‌

در ادامه بخوانید:  اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی

 

 


 

رییس کل سازمان امور مالیاتی دستورالعمل نحوه بررسی، تطبیق و استفاده از اطلاعات استخراج شده از سامانه‌های استخراج اطلاعات مالیاتی را ابلاغ کرد.

 

در بخشی از ابلاغیه ۹ ماده ای سیدکامل تقوی نژاد؛ رییس کل سازمان امور مالیاتی آمده است: ادارات امور مالیاتی رسیدگی کننده به پرونده مالیاتی مکلفند در زمان ابلاغ دعوتنامه موضوع ماده (229) قانون مالیات های مستقیم به مودیان ذیربط، نسبت به ارایه اطلاعات مالیاتی استخراج شده از سامانه های مالیاتی از جمله فهرست اطلاعیه های خرید و فروش، واردات، صادرات و قرارداد حسب مورد به مودیان مالیاتی اقدام نمایند.

 

دستورالعمل 200/96/517 مورخ 96/07/22

در ادامه بخوانید:  مالیات حق تمبر

 

 

 

 

 


برچسب ها:
..