پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و دوم

دسته: حسابداری
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۶
پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و دوم

اگر شما فارغ التحصیل حسابداری هستید و بی تجربه شما در واقع دانش آموخته حسابداری محسوب می شوید ، شاید نتوان براحتی توصیف حسابدار را از یک دانش آموخته حسابداری داشت ، اما چرا؟

 

 

پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و دوم : آموزش حسابداری کاربردی و عملی یک نیاز اساسی است برای کسانی که میخواهند به تازگی وارد بازار کار حسابداری شوند و یا عزیزانی که سابقه کار در رشته حسابداری دارند و میخواهند ارتقاء پیدا کنند .

 

 

افراد بسیار زیادی هستند که فارغ التحصیل در رشته حسابداری شده اند و حال برای ورود به بازار کار حسابداری ، احساس میکنند نمی توانند به خوبی از پس انجام امور حسابداری یک شرکت بر آیند و در ذهن این گونه افراد یک سوال اساسی نقش بسته است ، که از کجا ، و چجوری باید حسابداری را یاد بگیرم و بتوانم یک حسابدار موفق و سبز باشم .

 

خیلی از دوستان وقتی با مدرک دانشگاهی برای استخدام حسابداری به شرکتها مراجعه میکنند و یا تماس میگیرند با یک مسئله روبرو میشوند و کارفرما از آنها سابقه کار در حرفه حسابداری میخواهد .

 

 

این سابقه کار را باید از کجا آورد ؟ … و یا این که از کجا باید شروع کرد ؟ …آیا همه کسانی که الان به عنوان حسابدار مشغول به کار هستند از ابتدا با سابقه متولد شده اند ؟ … و یا اینکه همه آنها پارتی دارند … ؟

 

 

بهتر بهتون بگم حسابداری تنها حرفه ای است که بدلیل حساسیت بالا که دارد ، پارتی بازی نیست .

 

 

فرق یک حسابدار موفق با کسی که تازه فارغ التحصیل در رشته حسابداری شده و یا علاقه مند است که وارد شغل حسابداری شود ، یک چیز است … ، فقط و فقط مهارت در حسابداری ، که آن حسابدار موفق یادگرفته که چطور باید امور حسابداری یک شرکت را انجام دهد فلذا با اعتماد به نفس کامل در مصاحبه های شغلی شرکت میکند ، و به خاطر آن که میداند که میتواند به خوبی تمام امور حسابداری آن شرکت را انجام دهد ، موفق میشود ….

 

در ادامه بخوانید:  مبنای اضافه کاری کدام است؟

 

با تعداد زیادی فارغ التحصیل روبرو هستیم که متاسفانه فاقد مهارت و تجربه کافی برای استفاده از این فرصت ها هستند این گروه از فارغ التحصیلان حسابداری  ۴ یا ۶ سال بعد از اخذ دیپلم در رشته حسابداری تحصیل کردندولی هم اکنون آمادگی لازم برای ورود به بازار کار حسابداری را ندارند .

 

خب چکار باید کرد؟ ما می گوییم دست روی دست نگذارید اقدام کنید نترسید ، مگر شما روزی در آرزوی ورود به دانشگاه و اخذ مدرک دانشگاهی نبودید ، بالاخره با زحمت زیاد و چند سال صرف وقت به آن رسیدید.حالا شما دارنده مدرک کارشناسی حسابداری هستید و یا بقولی لیسانس یا فوق لیسانس حسابداری دارید .

 

 

آیا به نظرتون کافی است خودتان بهتر می دانید کافی نیست باید بجنبید،باید همانطور که برای مدرک دانشگاهی تلاش کردید برای کسب و ارتقاء مهارت و تجربه تان اقدام کنید.الان شرکتها و موسسات افرادی را استخدام می کنند که هم دانش حسابداری خوبی دارند و هم بروز هستند و مهارت و تجربه کافی برای قبول مسئولیت حسابداری را داراهستند .

 

 

در ادامه بخوانید:  استاندارد حسابداري مزایای بازنشستگی کارکنان

الان با شرایط و اوضاع و احوالی مواجه هستیم که خیلی از متقاضیان اشتغال در حرفه حسابداری دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی حسابداری هستند به عبارتی با هم خیلی شبیه هستند ، اما تفاوت این افراد در چه چیز می تواند باشد،تفاوت ها در داشتن مهارتهای کاربردی و تجربیات موثر برای ارزش آفرینی است .

 

 

بنابراین اگر شما فارغ التحصیل حسابداری هستید و بی تجربه شما در واقع دانش آموخته حسابداری محسوب می شوید ، شاید نتوان براحتی توصیف حسابدار را از یک دانش آموخته حسابداری داشت ، اما چرا؟

 

 

بدلیل اینکه حسابدار مهارتها و تجربیاتی را دارد که می تواند در محیط کار حسابداری با اقدامات و استفاده از مهارتهای شغلی اش گره ای از کار حسابداری شرکتها باز کند ، در حال حاضر شرکتها و موسسات با مسایل متعددی در حوزه تکالیف قانونی و امور جاری شرکت مواجه هستند بنابراین افراد فاقدتجربه امکان اینکه بتواننددراین موقعیت ها به شرکت ها یاری برسانند ندارندوشاید حضورشان دست وپاگیرهم باشد .

 

 

از اینرو اگر تصمیم دارید بعد از فارغ التحصیلی بسرعت به بازار کار حسابداری وارد شوید پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت روی خودتان سرمایه گذاری کنید ، الان زمانی نیست که با کمک حسابداری و بیگاری دادن در شرکتها شما به مهارتهای سطح بالا و کلیدی دست پیدا کنید ، دقیقا افرادی که بعد ازچندین سال کمک حسابداری و ناز کشیدن وبه نتیجه مورد نظر نرسیدن صحبت مرا بهتر درک می کنند .

 

 

اگر روی خود سرمایه گذاری کردید ، تغییر می کنید ، متفاوت می شوید و آن موقع است که مثل یک سیب سبز در میان هزاران سیب سرخ دیده می شوید ، می درخشید و اگر دیده شوید انتخاب می شوید و انتخاب شدید دیگر شما برنده اید و بازنده کسانی که هیچ اقدامی برای ایجاد مزیت رقابتی در خود نکردند.

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش هفتم

 

 

برای درخشیدن ، برای دیده شدن ، برای موفقیت باید بهای اش را پرداخت .

 

برای رسیدن به موفقیت ، پیشرفت ، جایگاه های خوب اجتماعی و رسیدن به اوج باید تلاش کرد ، وقت صرف کرد و صبور بود و امید داشت.

 

مطمئنم اگر شما اینچنین فکر می کنید بزودی شاهد در آغوش کشیدن موفقیت واستفاده از ثمره شیرین تلاشهای خردمندانه و هوشمندانه تان خواهید بود.

 

پیشنهاد می کنیم همین امروز برای کسب و مهارت و تجربه اقدام کنید به فردا نیدازید. به قول شاعر معاصر مرحوم قیصر امین پور (( ناگهان چقدر زود دیر می شود)).

 

 


برچسب ها:
..