معافیت کارمزد شرکت‌های تامین سرمایه از مالیات

دسته: مالیات
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
معافیت کارمزد شرکت‌های تامین سرمایه از مالیات

بر اساس آن هزینه های ناشی از کارمزد پرداختی نگهداری اوراق و همچنین هزینه های فروش به کسر و بازخرید ناشی از فعالیت بازار گردانی شرکت های تامین سرمایه، قابل پذیرش بوده و از سال 94 هم باید لحاظ شود.

ابلاغ معافیت کارمزد شرکت‌های تامین سرمایه از مالیات :  رئیس سازمان امور مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ای اعلام کرد: هزینه‌های مالی شرکتهای تامین سرمایه و بانی اوراق بهادار به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی، پذیرش شده و از سال ۹۴ باید لحاظ شود.

 

 

بخشنامه 200/96/78 مورخ 96/05/29 معافیت کارمزد شرکت‌های تامین سرمایه از مالیات

 

به گزارش اقتصاد آنلاین ؛ کامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی، بخشنامه ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن هزینه های ناشی از کارمزد پرداختی نگهداری اوراق و همچنین هزینه های فروش به کسر و بازخرید ناشی از فعالیت بازار گردانی شرکت های تامین سرمایه، قابل پذیرش بوده و از سال 94 هم باید لحاظ شود.

در ادامه بخوانید:  نرخ مالیات اتحادیه­ ها و شرکت­ های تعاونی

 

همچنین، هزینه مالی که بانی بابت انتشار اوراق بهادار و بعلاوه کارمزد پرداختی به شرکت‌ های تامین سرمایه از بابت تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق در هر دوره جزء هزینه های قابل قبول بانی اوراق بهادار پذیرفته می شود.

 

گفتنی است؛ بر اساس این بخشنامه کارمزد شرکت های تامین سرمایه بابت انتشار اوراق و هزینه های تامین مالی بانی معاف از مالیات خواهد شد که این امر جذابیت های انتشار در بازار سرمایه را افزایش می دهد.

 

 

 

 معافیت کارمزد شرکت‌های تامین سرمایه از مالیات


برچسب ها:
..