پیشرفت در حسابداری – بخش بیستم

دسته: حسابداری
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
پیشرفت در حسابداری – بخش بیستم

بسياري از دوستان و حسابداران وقتي براي اشتغال به شركتها و مؤسسات مراجعه مي كنند نمي دانند به چه عنواني استخدام خواهند شد.

 

پیشرفت در حسابداری – بخش بیستم : موفقیت در کسب و کار آن هم حسابداری که از پردرآمدترین مشاغل در جهان است یک تئوری دور از ذهن نیست بلکه بسیار هم عینی و در دست است.

 

 

توجه به درآمد مشاغل در زندگی امروز

به گزارش مجله حسابداری و حسابرسی امروز یکی از معیارهای اصلی انتخاب شغل برای جوان ها میزان حقوق و درآمد آن است. این معیار که در گذشته از ارزش کمتری نسبت به عوامل دیگر برخوردار بوده، روز به روز با گذشت زمان و تغییر فرهنگ عمومی و اولویت پیدا کردن مسایل اقتصادی در احساس رضایت مردم از زندگی، ارزش بیشتری پیدا می کند.

 

به طوری که می توان موارد بسیار زیادی را یافت که یک فرد پس از اخذ مدارک بالای تحصیلی در یک رشته دانشگاهی معتبر، به دلیل توجه به درآمد بیشتر وارد شغل غیر مرتبط دیگری شده است که حتی به تحصیلات دانشگاهی نیز نیاز ندارد.

 

لذا جهت اطلاع بیشتر دانشجویان رشته حسابداری و دانش آموزان و همچنین حسابدار جویای کار یا شغل از میانگین حقوق شاغلین در حوزه مالی و حسابداری، در این مقاله به بررسی وضعیت درآمد رشته حسابداری می پردازیم.

 

 

شغل حسابداری یکی از مشاغل سنگین و پر دردسر بازار کار می باشد و  ممکن است برای بسیاری خسته کننده نیز باشد . متاسفانه استخدام غیر حسابداران در رشته حسابداری بسیار بالاست و این امر باعث می شود رد بعضی از موارد میزان دستمزد ها نوسان زیادی داشته باشد .

 

برای کسی که تازه در رشته حسابداری وارد می شود و میخواهد تجربه کسب کند میزان حقوق و دستمزد تاثیر چندانی ندارد اما موضوع مهمی که این روز ها در بسیاری از محیط های کاری دیده می شود این است که مدیران استدلال می کنند که فلان شرکت حسابدار گرفته با این دستمزد و فلان .

 

روی صحبتم با آن دسته از تازه حسابدارانی است که جدید وارد این رشته می شوند ، خواهشا ارزش کار خودت و بقیه همکارانت را پایین نیار  و موقع استخدام میزان دستمزدی را که مرسوم است در این رشته را شرط قرار بده .

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش هیجدهم

 

 

هیچگاه در رزومه خود ننویسید ( طبق قانون کار ) و به هیچ عنوان این جمله را از کارفرما نپذیرید چون قانون کار و حداقل آن که هر ساله تعیین می شود برای کارگران ساده و بی تخصص و غیر دانشگاهی است نه برای شما که کارشناس و کارشناس ارشد هستید و ۴ الی ۶ یا ۸ سال در دانشگاه کسب تخصص نموده اید و بعضا هم طراز مهندسین و یا بالاتر از مهندسین هستید و دارای تخصص حسابداری و مالی

 

حقوق و دستمزد یک حسابدار در آمریکا سالانه بالغ بر ۵۰ هزار دلار می باشد. در گزارش اخیر منتشر شده توسط پایگاه کاریابی ایندید(Indeed) تعدادی از فرصت های شغلی موجود برای حسابداران در آمریکا را مورد بررسی قرار گرفته است، که این گزارش به بالاترین میزان حقوق و دستمزد یک حسابدار در این ردیف های شغلی و سایر اطلاعات مربوط به هر یک اشاره کرده است.

 

به گزارش جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران برگرفته از وب سایت انجمن حسابداران رسمی امریکا، گزارش فوق از اطلاعات حسابداران موجود در ۱۰ شهر برتر ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۷ استخراج شده است؛ رتبه‌ی نخست متعلق به شهر آتلانتا در ایالت جورجیای آمریکا می باشد که حسابداران در این شهر دارای متوسط درآمد سالیانه‌ی ۵۲ هزارو ۳۱۲ دلار می باشند و همچنین شهر آتلانتا نزدیک به ۱۱هزار و ۷۷۵ شغل حسابداری به ازای هر یک میلیون نفر وجود دارد.

 

 

وضعیت استخدام این شغل در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام حسابداران بین سال های 2010 تا 2020، رشد 16 درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل 14 درصد می باشد.

 

استرالیا – در بازه زمانی 5 سال گذشته میزان استخدام حسابداران در مقایسه با رشد میزان استخدام همه مشاغل (10.2 درصد)، 6.9 درصد رشد داشته است.

 

 

درآمد حسابدار در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا – متوسط حقوق و درآمد سالانه حسابدار  61.690 دلار (برای همه مشاغل 33.840 دلار) در سال 2010 و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 63,100 دلار بوده است.

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش بیست و چهارم

 

استرالیا – متوسط حقوق و درآمد سالانه حسابداران  67.200 دلار (قبل از کسر مالیات) است.

 

بسیاری از دوستان و حسابداران وقتی برای اشتغال به شرکتها و مؤسسات مراجعه می کنند نمی دانند به چه عنوانی استخدام خواهند شد و یا اگر هم به آنها بگویند که عنوان شغل در امور مالی آن شرکت چیست. باز هم دوستان عزیز شرح وظایف آن شغل و اعمالی را که بایستی انجام دهند نمی دانند و از همه مهم تر قیمت و بهای خدمات خود را هم نمی دانند ! و این مطلب خیلی خیلی به شخصیت و تخصص شما ضربه خواهد زد.

 

 

کسی که قیمت و بهای کار خود را نداند و از جملاتی مثل : توافقی !! فرقی نمی کند !! شما بفرمایید !!! طبق اصل حقوقی شرکت !!! وو…… استفاده کند و در رزومه خود بنویسد / ارزش کار تخصصی و ارزش شخصیتی خود را زیر سوال خواهد برد.

 

حسابداری از جمله رشته‌های تحصیلی است که برای ورود به بازار کار به حداقل تحصیلات لیسانس و سابقه کار نیاز دارد.

 

حسابداری یکی از رشته‌های تحصیلی است که بازار کار بسیار خوبی دارد. این درحالی است که به گفته شاغلان مشغول به این کار، فعالان در این شغل علاوه بر مسئولیت بسیار بالا، گاه با مشکلات کم بودن حقوق دریافتی و نداشتن بیمه مواجه می‌شوند و داشتن سابقه کار نیز در این عرصه بسیار دارای اهمیت است.

 

مدیر مالی یکی از شرکت‌های به‌نام می‌گوید: ساعت کاری من از هشت صبح تا پنج بعد از ظهر بوده و درآمد ماهانه من حداقل پنج میلیون تومان است و از بیمه و سایر مزایا نیز بهره‌مند می‌شوم.

 

یکی از کارمندان حسابداری همین شرکت هم عنوان می‌کند: ساعت کاری من از ساعت هشت صبح تا پنج بعد از ظهر است و در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز تعطیل هستم و پایه حقوق وزارت کار دریافت می‌کنم و از مزایای بیمه نیز برخودار هستم.

 

اینکه برخی تصور میکنند هنوز هم ممکن است افرادی با پارتی و معرف به درجه های بالایی از موفقیت در حرفه خود به خصوص حسابداری میتوان رسید کاملا اشتباه است.

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش بیست و یکم

 

شاید ورود به بازار کار برای فرد مبتدی در کنار تلاش بسیار زیاد خود، نیاز به معرف پیدا کند اما تضمینی برای ماندن در این راه نخواهد بود. و تداوم موفقیت ها در هر رشته و حرفه ایی صرف نظر از اهمیت حسابداری، نیازمند تلاش و تحمل سختی راه است.

 

مطالعه و کسب اطلاعات مهم آموزشی در کنار تجربه عینی موفقیت را موجب میشود و هیچ کدام به تنهایی موفقیت آمیز نخواهد بود. پس بهتر است آدمی برای اتنخاب موقعیت های زندگیش با تفکر بسیار بالایی اقدام کند و گلوله های زندگی را بیهوده شلیک نکند.

 

از همین امروز که این مطلب را خواندید بر روی برگه ای بنویسید که کی میخواهید شرکت حسابداری خود را راه اندازی کنید؟ اگر هنوز فکر میکنید زود است مهم نیست کسی شما را کنترل نمی کند فقط مدت زمان آن را جلوتر ببرید. مثلا بنویسید ۵ سال بعد و از حالا برای رسیدن به ۵ سال بعد برنامه ریزی کنید.

 

دوستان کارمند برای ما پیام می دهند که چرا کارمندان را می کوبیم مگر ما که ۲۰ سال کارمندیم چه اتفاق بدی افتاده است. اتفاق بدی نیفتاده است و فقط یک روال ثابت در پیش گرفته اند. ما می گوییم هر سال یک طرح و برنامه جدید پیاده کنید تا بتوانید به نقطه پیروزی برسید.یک راه هم همین است که دنبال دردسر نباشید و بروید یک شغل ثابت جستجو کنید و به زندگی کارمندی خود ادامه دهید.

 

 


برچسب ها:
..