بخشنامه ابطال جزء (۱) بند (۵) بخشنامه مالیاتی ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌ها

دسته: مالیات
یک دیدگاه
دوشنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
بخشنامه ابطال جزء (۱) بند (۵) بخشنامه مالیاتی  ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌ها

سازمان امورمالیاتی بخشنامه جزء ۱ بند ۵ بخشنامه ۲۰۰/۲۳۷۲۰ مورخ ۹۱/۱۱/۳۰ در خصوص معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی بموجب ماده ۱۳۲ قانون مالیاتهای مستقیم که توسط دیوان عدالت اداری ابطال شده است را ابلاغ کرد.

بخشنامه 200/96/92 مورخ 96/06/14( ابلاغ ابطال جزء (۱) بند (۵) بخشنامه معافیت مالیاتی موضوع ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌ها)

 

 

سازمان امورمالیاتی بخشنامه جزء ۱ بند ۵ بخشنامه ۲۰۰/۲۳۷۲۰ مورخ ۹۱/۱۱/۳۰ در خصوص معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی بموجب ماده ۱۳۲ قانون مالیاتهای مستقیم که توسط دیوان عدالت اداری ابطال شده است را ابلاغ کرد.

 

 

بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی که به امضای تقوی نژاد رئیس سازمان مالیاتی کل کشور رسیده، آمده است، بر مبنای رای دیوان عدالت اداری قسمتی از بخشنامه سال 91 سازمان مالیاتی ابطال و تغییرات جدید برای اجرا ابلاغ میگردد.

 

به گزارش اقتصاد آنلاین ، در این بخشنامه آمده است، مطابق ماده132 قانون مالیاتهای مستقیم مقرر شده است، که درآمد مشمول مالیات ابرازی ناشی از فعالیتهای تولیدی و معدنی در واحدهای تولیدی در بخشهای تعاونی یا خصوصی که از اول سال 81 به بعد توسط وزارت خانه زیر ربط برای آنها پروانه بهره برداری صادر یا قرارداد استخراج و فروش منعقد میگردد، از تاریخ شروع بهره برداری به میزان 80 درصد و به مدت 4 سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به میزان 100 درصد و به مدت 10 سال از مالیات موضوع ماده 105 این قانون معاف هستند.

در ادامه بخوانید:  اظهارنامه مالیاتی شرکتهای دانش بنیان

 

لذا با توجه به اینکه در بند 5 دستور العمل سال 91 سازمان مالیاتی با تجاوز از حکم مقنن برای برخورداری از معافیت زمان صدور پروانه بهره برداری یا استخراج مورد حکم قرار گرفته است، بند مذکور به استناد قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری ابطال میگردد.

 

 

بخشنامه ابطال جزء (۱) بند (۵) بخشنامه مالیاتی  ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌ها

 

 


برچسب ها:
دیدگاه ها
بسته بندی اثاثیه http://www.zarifbar.com/ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۳:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی خوبه ساییتون

..