مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

دسته: ارزش افزوده
بدون دیدگاه
شنبه - ۴ دی ۱۳۹۵
مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده، حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند.

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات ارزش بر افزوده دوره پائیز سال 95

قانون مالیات بر ارزش افزوده برای پر کردن فرم های اظهارنامه دوره پائیز 95 که از مهر ماه سال جاری آغاز شده است ، در انتهای هر فصل سه ماهه اظهارنامه های این مالیات به مدت 15 روز ارائه می شود.

 

بدین منظور تا پایان وقت اداری روز 15 دی ماه فرصت باقی است تا اظهارنامه مالیاتی ارزش بر افزوده خود را با محاسبه بوسیله نرم افزار حسابداری مالی و از طریق مراجعه به سایت www.evat.ir ارائه دهید.

 

در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور ، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 95 همچنان 9% باقی است که شامل 6% مالیات و 3% عوارض می باشد.

 

 

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه دوره پائیز 95
علیرضا طاری بخش ، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور با در نظر گرفتن قانون امور مالیاتی ، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه و پرداخت مالیات ارزش بر افزوده را 15 روز بعد از پایان هر فصل دانست. پس بر اساس این بخشنامه از یکم تا 15 دی ماه برای پرکردن فرم سه ماهه اظهارنامه دوره پائیز 95 و پرداخت آن فرصت دارید.

  دستورالعمل اجرایی موضوع تبصره ۲ ماده ۳۸ مالیات بر ارزش افزوده

 

 

اطلاعیه وزارت امور اقتصاد و دارایی
وزارت امور اقتصاد و دارایی در خصوص ارائه معاملات خرید و فروش کالا و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی طبق ماده 169 قانون مالیات های مستقیم با رعایت مفاد اطلاعیه های قبلی ، به اطلاع کلیه مودیان می رساند که :

 

 

اطلاعات مورد نیاز در فرم های نمونه را به دقت و بدون خط خوردگی تکمیل نمایند
در خصوص یک کالا ، معاملات صورت گرفته به کمک برنامه حسابداری مالی که در آن ثبت شده است و مربوط به شخص خاص می باشد ، بصورت مجموع آورده شود و از تکرار نام آن شخص حقیقی یا حقوقی در هر فصل اجتناب شود
ارائه خرید ابزار یا کالاهای مصرفی از یک شخص حقیقی یا حقوقی به میزان کمتر از یک میلیون ریال لازم نمی باشد
تهیه فهرستی مجزا برای ارائه معاملات مصرف کنندگان قطعی اجباری است

 

 
شرط بهره مندی از تسهیلات به گفته مدیر کل سازمان امور مالیاتی کشور
غلامرضا قبله ای ، مدیر کل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیات در سازمان امور مالیاتی کشور ، شرط بهره مندی از تسهیلات قانونی را تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در زمان مقرر و تعیین شده قانونی و همچنین پرداخت مالیات و عوارض اعلام نمود.

  معافیت معاملات سهام از ارزش افزوده

 

 

تسلیم لیست های سه ماهه برای خرید و فروش
طرح اجرائی ارائه خلاصه های معاملات فصلی صورت گرفته به شکل مکانیزه از اداره کل خدمات و اطلاعات مالیاتی قابل تهیه و تنظیم می باشد. مودیانی که دارای سیستم فروش می باشند یا حتی تمایل به تهیه این سیستم را دارند بایستی با وزارت امور دارایی و اقتصادی کشور هماهنگی های لازم را به عمل آورند.

 

سایر مودیان موظفند مقدار معاملات خود را پس از مراجعه به مراجع امور اقتصادی و دارایی به صورت فصلی تعیین کنند و رسید دریافت نمایند.

 

 
نکات تهیه و ارسال لیست ها
در فرم نمونه باید مشتری ، نوع کالا و خدمات فروش رفته به تفکیک بیان شود
در ستون مربوط به کد کالا و آدرس چیزی نباید نوشته شود
در قسمت نام خریدار و فروشنده ، نام ها به طور کامل بیان گردند
شرکت هایی که در زمینه خدمات فعالیت می نمایند لازم است در قسمت شرح کالا و خدمات ، نوع فعالیت خود را تعیین نمایند
کلیه مودیان موظفند لیست های خرید ، فروش ، دریافت و پرداخت را بصورت مجزا تهیه نمایند و تحویل دهند
تمامی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که به پیمانکاری مشغول هستند بایستی صورت قرارداد های خود را لیست کنند
تمامی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی موظف هستند تا در صورت وجود قرارداد های مربوط به  اجاره و انبارداری ، لیست آنها را تهیه کنند و به اداره نظارت و پیگیری یا خدمات مالیاتی گزارش دهند.

  جرایم مالیات بر ارزش افزوده

 

 


برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz