مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

دسته: ارزش افزوده
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ مهر ۱۳۹۶
مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده، حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند.

 

مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده :مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر 15 روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به نشانی WWW.EVAT.IR ارایه و مالیات و عوارض ابرازی را پرداخت کنند.

 

بخشنامه ۲۰۰/۹۵/۱۱۵مورخ۹۵/۱۲/۲۸(تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه ارزش افزوده دوره چهارم فصل زمستان سال ۱۳۹۵)

 

 

نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه دوره چهارم (فصل زمستان ) سال ۱۳۹۵ با تعطیلات نوروز و با توجه به درخواست های مؤدیان محترم موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور تکریم مؤدیان گرامی و فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مقرر می دارد:

 

ادارات کل امور مالیاتی موظفند در مورد مؤدیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی (فصل زمستان) سال ۱۳۹۵ را تا پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ تسلیم نمایند، امکان برخورداری صد در صد بخشودگی جرائم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و تأخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق تا تاریخ مذکور را در صورت درخواست کتبی برای مؤدیان فوق الذکر فراهم نمایند.

در ادامه بخوانید:  حذف مالیات بر ارزش افزوده واردات شکر خام

 

سید کامل تقوی نژاد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور

 

 

اطلاعیه وزارت امور اقتصاد و دارایی
وزارت امور اقتصاد و دارایی در خصوص ارائه معاملات خرید و فروش کالا و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی طبق ماده 169 قانون مالیات های مستقیم با رعایت مفاد اطلاعیه های قبلی ، به اطلاع کلیه مودیان می رساند که :

 

 

اطلاعات مورد نیاز در فرم های نمونه را به دقت و بدون خط خوردگی تکمیل نمایند

در خصوص یک کالا ، معاملات صورت گرفته به کمک برنامه حسابداری مالی که در آن ثبت شده است و مربوط به شخص خاص می باشد ، بصورت مجموع آورده شود و از تکرار نام آن شخص حقیقی یا حقوقی در هر فصل اجتناب شود

ارائه خرید ابزار یا کالاهای مصرفی از یک شخص حقیقی یا حقوقی به میزان کمتر از یک میلیون ریال لازم نمی باشد
تهیه فهرستی مجزا برای ارائه معاملات مصرف کنندگان قطعی اجباری است.

 

 

شرط بهره مندی از تسهیلات به گفته مدیر کل سازمان امور مالیاتی کشور
غلامرضا قبله ای ، مدیر کل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیات در سازمان امور مالیاتی کشور ، شرط بهره مندی از تسهیلات قانونی را تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در زمان مقرر و تعیین شده قانونی و همچنین پرداخت مالیات و عوارض اعلام نمود.

در ادامه بخوانید:  محاسبه مالیات بر ارزش افزوده طلا

 

 

تسلیم لیست های سه ماهه برای خرید و فروش

طرح اجرائی ارائه خلاصه های معاملات فصلی صورت گرفته به شکل مکانیزه از اداره کل خدمات و اطلاعات مالیاتی قابل تهیه و تنظیم می باشد. مودیانی که دارای سیستم فروش می باشند یا حتی تمایل به تهیه این سیستم را دارند بایستی با وزارت امور دارایی و اقتصادی کشور هماهنگی های لازم را به عمل آورند.

 

سایر مودیان موظفند مقدار معاملات خود را پس از مراجعه به مراجع امور اقتصادی و دارایی به صورت فصلی تعیین کنند و رسید دریافت نمایند.

 

نکات تهیه و ارسال لیست ها
در فرم نمونه باید مشتری ، نوع کالا و خدمات فروش رفته به تفکیک بیان شود
در ستون مربوط به کد کالا و آدرس چیزی نباید نوشته شود
در قسمت نام خریدار و فروشنده ، نام ها به طور کامل بیان گردند

شرکت هایی که در زمینه خدمات فعالیت می نمایند لازم است در قسمت شرح کالا و خدمات ، نوع فعالیت خود را تعیین نمایند
کلیه مودیان موظفند لیست های خرید ، فروش ، دریافت و پرداخت را بصورت مجزا تهیه نمایند و تحویل دهند

در ادامه بخوانید:  انحلال شرکت

 

تمامی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که به پیمانکاری مشغول هستند بایستی صورت قرارداد های خود را لیست کنند
تمامی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی موظف هستند تا در صورت وجود قرارداد های مربوط به  اجاره و انبارداری ، لیست آنها را تهیه کنند و به اداره نظارت و پیگیری یا خدمات مالیاتی گزارش دهند.

 

 


برچسب ها:
..