نکات مهم مالیاتی – بخش هشتم

دسته: مالیات
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۰ خرداد ۱۳۹۶
نکات مهم مالیاتی – بخش هشتم

چگونه می توان در صورت نصب نسخه جدید اظهارنامه به اطلاعات اظهارنامه های ثبت شده نیز دسترسی داشت؟

 

 

نکات مهم مالیاتی – بخش هشتم :طبق آخرین دستورالعمل صادره ، مودیان گروه سوم که مشمول تبصره ماده ١٠٠ قانون مالیاتهای مستقیم میباشند نیز ملزم به تسلیم اظهارنامه مالیاتی بوده و نرم افزار مربوط به این تبصره در روزهای آتی در سایت سازمان امور مالیاتی قرار گرفته و قابل دسترس خواهد بود .

 

 

 

 

عدم ابلاغ دستور اجرای قرار رسیدگی هیات حل اختلاف

 

آیا عدم ابلاغ دستور اجرای قرار رسیدگی هیات حل اختلاف موجبی برای نقض رای هیات توسط شورای عالی مالیاتی و ارسال پرونده به هیات همعرض میباشد؟

 

اکثرا دیده شده که واحدهای مالیاتی دستور اجرای قرار را ابلاغ نمی کنند وفقط شفاهی به مودی اطلاع میدهند ، این موضوع میتواند یکی از دلایل طرح پرونده در شورای عالی مالیاتی باشد .

در ادامه بخوانید:  سال مالياتی و موعد تسليم اظهارنامه

 

اگربه تبصره بند ۲۵ دستورالعمل دادرسی مالیاتی توجه شود اعلام داشته که “چنانچه رسیدگی هیات حل اختلاف مالیاتی منجر به صدور قرار اعم از رسیدگی یا رفع نقص شود ابلاغ نسخه ای از قرار صادره جهت اطلاع مودی الزامی است ” کلمه الزام در فرهنگ لغات مترادف اجبار ، ناچار ، واجب ، ضروری و لازم است .

 

 

توجه شود در بند ۲۵ ، ابلاغ نسخه ای از‌ گزارش اجرای قرار رسیدگی و یا گزارش رسیدگی اولیه به درخواست مودی یا وکیل یا نماینده لازم شده اما در خصوص مورد سوال واجب ، ضروری و لازم است دستور اجرای قرار به مودی ابلاغ شود واگر نشده باشد نقص رسیدگی است .

در ادامه بخوانید:  تراکنش های بانکی و اظهارنامه مالیاتی

 

به عبارتی مودی به ادعای اینکه از دستور اجرای قرار و نحوه تعامل با مجری قرار وتهیه اسناد ومدارک مطابق دستور هیات مطلع نشده میتواند ‌بدلیل ایرادشکلی رسیدگی در‌هیات همعرض را خواستار شود.

 

 

نکات مربوط به ارسال اظهارنامه الکترونیک مالیاتی

چگونه می توان در صورت نصب نسخه جدید اظهارنامه به اطلاعات اظهارنامه های ثبت شده نیز دسترسی داشت؟

 

به این منظور می بایست نسخه جدید اظهارنامه را نیز در مسیر قبلی نصب نمود و یا از مسیر قبلی فولدر TSTFiles را Copy نموده و در مسیر جدید کنار فایل اجرایی (exe) نرم افزار paste نمایید. لازم به ذکر است مودیان گرامی به منظور تهیه پرینت از اظهارنامه خود می بایست فولدر TSTFiles را داشته باشند.

در ادامه بخوانید:  دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم

 

مسیر پیش فرض اظهارنامه اشخاص حقوقی: C:\Program Files\Ezharnameh Hoghooghi1395

مسیر پیش فرض اظهارنامه اشخاص حقیقی: C:\Program Files\Ezharnameh Haghighi1395

مسیر پیش فرض اظهارنامه املاک: C:\Program Files\Ezharnameh Amlak1395

 

 


برچسب ها:
..