پیشرفت در حسابداری – بخش هشتم

دسته: حسابداری
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
پیشرفت در حسابداری – بخش هشتم

یکی از گرایشهای شغلی که خیلی داغ تر شده انجام کارهای مالی بصورت یکجا و سالیانه است . فرآیند به چه صورت است ؟

 

پیشرفت در حسابداری – بخش هشتم :  اجرای تک گرایشی در حسابداری، نمی تواند شما را برای اجرای مستقل خدمات حسابداری و مالیاتی پرورش دهد!

 

منظورم از اجرای مستقل، هر نوع خدمات حسابداری و مالیاتی متناسب با نیاز کارفرماست! یکی از مدیران کارش واردات و صادرات است، فرد دیگری خدمات پیمانکاری ارائه می کند، مدیری کارش تولید یک محصول است و یا یک مدیر آموزشگاه از شما خدمات می خواهد.

 

صحبت من این است که اگر قرار است محلی برای ارائه خدمات حسابداری و مالیاتی راه اندازی کنید باید همه خدمات را پوشش دهید در حال حاضر برخی از شاغلین حوزه مالی و مالیاتی با سابقه بیش از ۱۰ سال به نوعی یک اپراتور حرفه ای هستند و به هیچ عنوان قدرت اجرای چند پروژه همزمان را ندارند. الیته بازهم اشتباه بعدی ممکن است بوجود بیاید که همان کار مستقل در یک گرایش خاص می باشد.

 

حالا در این شرایط داغ بازار کار و فروش نرم افزارهای حسابداری  یکی از گرایشهای شغلی که خیلی داغ تر شده انجام کارهای مالی بصورت یکجا و سالیانه است . فرآیند به چه صورت است ؟

در ادامه بخوانید:  حسابداری

 

 

بیشتر فروشگاه ها و شرکتهای نوپا و یا با سابقه فکر می کنند با داشتن یک نرم افزار پیشرفته و گذرندان دوره آموزشی می توانند از پس کار حسابداری برآیند ولی من با خیلی از آنها برخورد داشتم ، اجرای کارهای حسابداری بر پایه استانداردهای حسابداری و انجام تکالیف قانونی و مالیاتی و نوشتن دفاتر برای آنها مشکلاتی ایجاد کرده است و بلافاصله مراجعه می کنند به یک موسسه ، شرکت و یا کارشناس حسابداری برای جمع و جور کردن حسابها و وظایف قانونی .

 

 

از اینجا پیمانکاری حسابداری وارد میدان می شود . حالا شما به عنوان حسابدار با چنین پیشنهادی مواجه می شوید . حساب و کتاب نامنظم با یک نرم افزار بدون استاندارد و ثبت های اشتباه و انجام تکالیف مالیاتی نصفه و نیمه حاصل کار مشتری شماست . از شما می خواهند حسابهای سنوات قبل و ماههای قبل آنها را بررسی کنید و گزارشات استاندارد را از اطلاعات استخراج کنید.

در ادامه بخوانید:  مدیریت مالی و حسابداری داروخانه ها

 

 

برای این پیشنهاد شما چند روش را پیش رو دارید :

یک از از این روش ها بستن قرارداد پیمانکاری است که در یک مدت مشخص و مبلغ مشخص و دیگر موارد قانونی قرارداد تعهد می کنید که حسابها را سندرسی کنید و گزارشات و حسابها را به روز کنید .

 
امروزه با این روش حسابداری پیمانکاری به عنوان یکی از مشاغل اصلی خیلی از افراد و شرکتها شده است ، حتی در ارگان های دولتی و نیمه خصوصی هم افراد زیادی مشغول کار پیمانکاری حسابداری هستند.

 

توجه داشته باشید حسابسازی با حسابداری پیمانکاری دو واژه کاملاً متفاوت است و هیچگونه ارتباطی باهم ندارند .

 

حسابداری پیمانکاری شباهت حیلی زیادی به حسابرسی داخلی و کنترل داخلی دارد و در بسیاری از موارد هم همان حسابرسی به شمار می رود ، در صورتی که حسابرسی فقط توسط حسابرس و موسسه حسابرسی انجام می شود .

در ادامه بخوانید:  ابزارهای حسابداری - بخش اول

 

در بسیاری از موارد هم حسابداری پیمانکاری با یک قرار داد بلند مدت تبدیل به کنترل داخلی می شود. ارائه و اجرای خیلی خوب بسیاری از پیمانکاران رشته حسابداری ، تمایل بسیاری از شرکتها برای انعقاد قرارداد پیمانکاری مالی و حسابداری بیشتر شده است .

 

 

امیدوارم با تلاش برای بروزرسانی خودتان بجای افزایش بی دلیل سابقه، جایگاه خیلی خوبی در جذب پروژه های حسابداری و مالیاتی بردارید.

میثم حاجی محمدی


برچسب ها:
..