پیشرفت در حسابداری – بخش هشتم

دسته: حسابداری
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
پیشرفت در حسابداری – بخش هشتم

یکی از گرایشهای شغلی که خیلی داغ تر شده انجام کارهای مالی بصورت یکجا و سالیانه است . فرآیند به چه صورت است ؟

 

پیشرفت در حسابداری – بخش هشتم :  اجرای تک گرایشی در حسابداری، نمی تواند شما را برای اجرای مستقل خدمات حسابداری و مالیاتی پرورش دهد!

 

منظورم از اجرای مستقل، هر نوع خدمات حسابداری و مالیاتی متناسب با نیاز کارفرماست! یکی از مدیران کارش واردات و صادرات است، فرد دیگری خدمات پیمانکاری ارائه می کند، مدیری کارش تولید یک محصول است و یا یک مدیر آموزشگاه از شما خدمات می خواهد.

 

صحبت من این است که اگر قرار است محلی برای ارائه خدمات حسابداری و مالیاتی راه اندازی کنید باید همه خدمات را پوشش دهید در حال حاضر برخی از شاغلین حوزه مالی و مالیاتی با سابقه بیش از ۱۰ سال به نوعی یک اپراتور حرفه ای هستند و به هیچ عنوان قدرت اجرای چند پروژه همزمان را ندارند. الیته بازهم اشتباه بعدی ممکن است بوجود بیاید که همان کار مستقل در یک گرایش خاص می باشد.

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش هیجدهم

 

حالا در این شرایط داغ بازار کار و فروش نرم افزارهای حسابداری  یکی از گرایشهای شغلی که خیلی داغ تر شده انجام کارهای مالی بصورت یکجا و سالیانه است . فرآیند به چه صورت است ؟

 

 

بیشتر فروشگاه ها و شرکتهای نوپا و یا با سابقه فکر می کنند با داشتن یک نرم افزار پیشرفته و گذرندان دوره آموزشی می توانند از پس کار حسابداری برآیند ولی من با خیلی از آنها برخورد داشتم ، اجرای کارهای حسابداری بر پایه استانداردهای حسابداری و انجام تکالیف قانونی و مالیاتی و نوشتن دفاتر برای آنها مشکلاتی ایجاد کرده است و بلافاصله مراجعه می کنند به یک موسسه ، شرکت و یا کارشناس حسابداری برای جمع و جور کردن حسابها و وظایف قانونی .

 

 

از اینجا پیمانکاری حسابداری وارد میدان می شود . حالا شما به عنوان حسابدار با چنین پیشنهادی مواجه می شوید . حساب و کتاب نامنظم با یک نرم افزار بدون استاندارد و ثبت های اشتباه و انجام تکالیف مالیاتی نصفه و نیمه حاصل کار مشتری شماست . از شما می خواهند حسابهای سنوات قبل و ماههای قبل آنها را بررسی کنید و گزارشات استاندارد را از اطلاعات استخراج کنید.

در ادامه بخوانید:  افزایش هوش مالی - بخش دوم

 

 

برای این پیشنهاد شما چند روش را پیش رو دارید :

یک از از این روش ها بستن قرارداد پیمانکاری است که در یک مدت مشخص و مبلغ مشخص و دیگر موارد قانونی قرارداد تعهد می کنید که حسابها را سندرسی کنید و گزارشات و حسابها را به روز کنید .

 
امروزه با این روش حسابداری پیمانکاری به عنوان یکی از مشاغل اصلی خیلی از افراد و شرکتها شده است ، حتی در ارگان های دولتی و نیمه خصوصی هم افراد زیادی مشغول کار پیمانکاری حسابداری هستند.

 

توجه داشته باشید حسابسازی با حسابداری پیمانکاری دو واژه کاملاً متفاوت است و هیچگونه ارتباطی باهم ندارند .

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری -بخش شانزدهم

 

حسابداری پیمانکاری شباهت حیلی زیادی به حسابرسی داخلی و کنترل داخلی دارد و در بسیاری از موارد هم همان حسابرسی به شمار می رود ، در صورتی که حسابرسی فقط توسط حسابرس و موسسه حسابرسی انجام می شود .

 

در بسیاری از موارد هم حسابداری پیمانکاری با یک قرار داد بلند مدت تبدیل به کنترل داخلی می شود. ارائه و اجرای خیلی خوب بسیاری از پیمانکاران رشته حسابداری ، تمایل بسیاری از شرکتها برای انعقاد قرارداد پیمانکاری مالی و حسابداری بیشتر شده است .

 

 

امیدوارم با تلاش برای بروزرسانی خودتان بجای افزایش بی دلیل سابقه، جایگاه خیلی خوبی در جذب پروژه های حسابداری و مالیاتی بردارید.

میثم حاجی محمدی

برچسب ها: