اضافه کاری در مشاغل سخت

دسته: حقوق و دستمزد
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۱ تیر ۱۳۹۵
اضافه کاری در مشاغل سخت

مطابق با ماده ۸۵ قانون کار کارفرما و یا پیمانکار ملزم است تا ایمنی محیط کار را برای فعالیت کارگر فراهم کند

مطابق ماده ۶۱ قانون کار کارفرما حق ارجاع کار اضافه به کارگران که کار سخت و زیان آور انجام می دهند ندارد، بنابراین حتی اگر کارگری که کار سخت و زیان اور انجام می‌دهد بخواهد خارج از ساعات موظفی کار اضافی انجام دهد، کارفرمای او باید از این اقدام جلوگیری کند.

 

در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری اخبار رسمی در خصوص مرگ دو کارگر پتروشیمی ایلام که به عنوان جوشکار و داربست زن در پروژه الفین ۱۳ مشغول این واحد صنعتی مشغول به کار بوده‌اند منتشر شد.

 

براساس اخباری که در رابطه با این حوادث منتشر شده است، همکاران کارگران حادثه دیده عقیده دارند که بالا بودن ساعات کار روزانه در بروز حوادث یاد شده موثر بوده است.

 

«محمد شریف»‌در همین رابطه گفت:‌ البته تا زمانی که نتیجه تحقیقات کارشناسی این حادثه منتشر نشده باشد، نمی‌توان در مورد علت اصلی وقوع حادثه اظهار نظر کرد.

 

 

وی افزود: اما چنانچه پس از اتمام تحقیقات مشخص شود که مرگ این کارگران از بابت عمل نکردن پیمانکار یا کارفرما به وظیفه ایمن سازی محیط کار است، آنگاه عوامل مسئول از نظر قانون متخلف شناخته می‌شوند.

 

 

وی با اشاره به اینکه مطابق با ماده ۸۵ قانون کار کارفرما و یا پیمانکار ملزم است تا ایمنی محیط کار را برای فعالیت کارگر فراهم کند، گفت: بصورت کلی در حوادث کاری که تلفات جانی منجر به فوت داشته باشند می‌توان برای متخلفان با عنوان اتهامی “قتل غیر عمد” در محاکم قضایی تشکیل پرونده داد.

 

 

شریف در خصوص عدم رعایت ساعت کاری مطابق با قانون برای کارهای سخت و زیان آور گفت:‌مطابق ماده ۶۱ قانون کار کارفرما حق ارجاع کار اضافه به کارگران که کار سخت و زیان آور انجام می دهند ندارد، بنابراین حتی اگر کارگری که کار سخت و زیان اور انجام می‌دهد بخواهد خارج از ساعات موظفی کار اضافی انجام دهد، کارفرمای او باید از این اقدام جلوگیری کند.

در ادامه بخوانید:  ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی

 

این وکیل دادگستری افزود: ‌جدا از این مسئله دست کم یکی از دو کارگر پتروشیمی ایلام در روز جهانی کارگر فوت کرده است و از آنجا که برابر قانون کار فعالیت کارگر در این روز حکم انجام کار در روزهای تعطیل را دارد، با در نظرگرفتن اصول قانونی و بررسی شرایط کار، بازهم کارفرما ار نظر قانون مرتکب تخلف شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه ضمانت اجرایی قتل غیر عمد پرداخت دیه است،‌ گفت:‌ البته در واحدهای بزرگ تولیدی پرداخت دیه مرگ دو کارگر شاید بارمالی سنگینی را به دنبال نداشته باشد اما واقعیت این است که در عمل این خانواده‌های کارگران هستند که از اتفاق صورت گرفته ضرر کرده‌اند.

 

شریف تصریح کرد:‌ با توجه به اینکه این دست حوادث تاثیرات منفی عمیقی بر روی اذهان عمومی دارد مقامات مسئول اعم از بازرسان وزارت کار ملزم هستند که به تامین ایمنی کارگران در محیط کار توجه نشان دهد و نسبت به ریشه یابی وقوع این حوادث و موجبات وقوع آنها توجه نشان دهند، تا بیش از این جامعه کارگری شاهد فوت کارگران در محل کار نباشند.

 

این حقوقدان در این خصوص که کارفرمایان در بعضی شهرها حوادث کاری و عدم رعایت حقوق اولیه کارگران را ناشی از نبود پیمانکار صاحب صلاحیت ارزیابی می‌کنند، گفت:‌ سازمان های مرتبط مثل سازمان برنامه و بودجه ملزم به درجه بندی پیمانکاران هستند از این رو صاحبان کارخانه‌ها باید برای به کار گیری پیمانکاران صاحب صلاحیت پول بیشتری هزینه کنند و حتی در این خصوص باید از سایر شهرها برای پروژه های خود پیمانکار صاحب صلاحیت بیاورند.

در ادامه بخوانید:  حقوق بیمه‌ای کارگران در شرایط تعلیق قرارداد کار

 

 

1 –  کارهای سخت و زیان آور به چه کارهایی گفته می شود ؟

کارهای سخت و زیان آور ،کارهایی است که در آن ها عوامل فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار ، غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر ازظرفیت های طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد گردد  که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن بوده و بتوان با به کار گیری تمهیدات فنی ، مهندسی ، بهداشتی و ایمنی و غیره ، صفت سخت و زیان آور بودن را از آن مشاغل کاهش یا حذف نمود .

 

 

2- منظور از نوع الف و ب در کارهای سخت و زیان آور چیست ؟

به موجب ماده 1 آیین‌نامه اجرایی بند (5) جزء (ب) ماده واحده قانون اصلاح تبصره (2) الحاقی ماده (76) قانون اصلاح مواد (72) و (77) و تبصره ماده (76) قانون تأمین اجتماعی مصوب 1354 و الحاق دو تبصره به ماده (76) مصوب 1371 ـ مصوب 1380ـ موضوع تصویب‌نامه شماره 15365/ت36005هـ مورخ 5/2/1386  ، مشاغل به دو گروه الف و ب تقسیم بندی می شوند .

 

گروه الف: مشاغلی که صفت سخت و زیان آوری با ماهیت شغل وابستگی دارد اما می توان با به کارگیری تمهیدات بهداشتی ، ایمنی و تدابیر مناسب توسط کارفرما سختی و زیان آوری آن ها را حذف نمود .

 

گروه ب : مشاغلی که ماهیتاً سخت وز یان آور بوده و با به کارگیری تمهیدات بهداشتی ، ایمنی و تدابیر فنی توسط کارفرما‌، صفت سخت و زیان آوری آن ها کاهش یافته ولی کماکان سخت و زیان آوری آن ها حفظ می گردد .

در ادامه بخوانید:  بازنشستگی مشمولان قانون تامین اجتماعی

 

 

10- آیا مشاغل اداری در یک کارگاه می تواند جزء مشاغل سخت و زیان آور باشد ؟

با توجه به تعریف کارهای سخت و زیان َآور چنانچه آلاینده های محیطی محل کار متقاضی مورد بررسی قرار گیرد و بیش از حد مجاز باشد می تواند جزء مشاغل سخت و زیان آور محسوب گردد .

 

 

11- انجام کارهای سخت و زیان آور در خصوص کارگران نوجوان چه حکمی دارد؟

با استناد به ماده 83 قانون کار ،ارجاع هر نوع کار اضافی و انجام کار در شب و نیز ارجاع کارهای سخت و زیان آور و خطرناک و حمل بار با دست ،بیش از حد مجاز و بدون استفاده از وسایل مکانیکی برای کارگر نوجوان(بین 15 تا 18 سال سن)ممنوع است.

 

 

21- آیا کارفرما مجاز به ارجاع کار اضافی با جلب رضایت کارگران در مشاغل سخت و  زیان آور می باشد ؟

به استناد ماده 61 قانون کار ارجاع کار اضفی به کارگرانی که کار شبانه یا کارهای خطرناک و سخت زیان آور انجام می دهند ممنوع است .

 

 


برچسب ها:
..