حسابداری سلامت

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
حسابداری سلامت

فصلنامه حسابداری سلامت که صاحب امتیاز آن دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز میباشد مقالات خوبی را در این زمینه منتشر می نماید.

 

حسابداری سلامت : ایجاد مقطع کارشناسی «حسابداری سلامت» در دانشگاه علمی کاربردی

 

سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی و دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی از تصویب دوره کارشناسی ناپیوسته‌ی حرفه‌ای “حسابداری سلامت” در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی خبر داد.

 
به گزارش مجله حسابداری و حسابرسی ، علیرضا جمالزاده با اعلام این خبر اظهار داشت: مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی به واسطه ارتباط مستقیم و تنگاتنگ حسابداری با سازمان‌هایی مانند سازمان‌های بیمه‌گر، خیرین حوزه‌ی سلامت، شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده‌ی تجهیزات پزشکی، شرکت‌های تولید و پخش دارویی ازنوع حسابداری ویژه‌ای تبعیت می‌کنند.

در ادامه بخوانید:  ثبت الکترونیکی شرکت ها و موسسات غیرتجاری

 

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی اظهار داشت: به همین دلیل امور حسابداری در مراکز دولتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی از یک طرف و مراکز خیریه و خصوصی وابسته به حوزه‌ی سلامت از طرف دیگر با امور حسابداری در مراکز تجاری، انتفاعی، خصوصی و خدماتی دیگر بسیار متفاوت است.

 

وی تاکید کرد: از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان این دوره، انجام عملیات حسابداری بهای تمام‌شده‌ی خدمات در نظام سلامت، انجام عملیات حسابداری ناظر به ترخیص، درآمد، پذیرش، پزشکان، اموال، حقوق و دستمزد و بودجه در حوزه سلامت و ثبت و طبقه‌بندی انواع هزینه های بیمارستانی اعم از بستری، سرپایی، کلینیکی و پاراکلینیکی متناسب با مشاغل قابل احراز حسابدار حقوق و دستمزد، حسابدار ترخیص، حسابدار پذیرش و حسابدار امور پزشکان در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانها است.

در ادامه بخوانید:  انواع مالکیت در نظام اقتصادی ایران

 

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی و دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی اظهار داشت: برخی از دروس تخصصی این دوره شامل نظام بیمه و تعرفه خدمات بهداشتی و درمانی، کاربرد نرم‌افزارهای حسابداری در حوزه سلامت، حسابداری(عملیات پذیرش)، حسابداری (عملیات ترخیص)، حسابداری (عملیات جبران خدمات پزشکان) و محاسبه هزینه‌های بیمارستانی و سرپایی است.

 

فصلنامه حسابداری سلامت  که صاحب امتیاز آن دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز میباشد مقالات خوبی را در این زمینه منتشر می نماید جهت استفاده و دانلود مقالات میتوانید به تارنمای زیر مراجعه نمایید.

 

http://jha.sums.ac.ir

 

 


برچسب ها:
..