پیشرفت در حسابداری – بخش نوزدهم

دسته: حسابرسی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
پیشرفت در حسابداری – بخش نوزدهم

فرهنگ یادگیری حسابداری به‌درستی،یادگیری و تکرار و تمرین را در اولویت قرار می‌دهد.

نکات مهم آموزش حسابداری – بخش اول : آموزش (تدریس) حسابداری برای افرادی که کمی تجربه در این زمینه داشته باشند، بسیار ساده است؛ اما برای معلمان جدید، این موضوع دشوارترین زمینه آموزش است زیرا بسیاری از مسائل آن کاملا کاربردی هستند و به ریاضایات احتیاج دارند.

 

 

بنابراین، پیش از آموزش بهتر است به چند نکته برای آموزش بهتر حسابداری توجه شود.تلاش می‌کنیم تا مهمترین نکات را برای آموزش حسابداری ارائه کنیم. لطفا این نکات را بکار ببرید. امیدوارم به کمک آنها معلمی توانا در آموزش حسابداری شوید.

 

نکته اول- در زمینه حسابداری هر فصل جدید و متفاوت از فصل‌های پیشین است. از این رو، پیش از شروع به آموزش هر موضوع یا هر فصل، محتوای فصل را به دقت بخوانید.

 

نکته دوم- در حسابداری، همواره آموزش فصل‌ها را با نظریه‌های بنیادی یا سابقه موضوع آغاز کنید. هیچگاه تلاش نکنید تا نظریه بنیادی را نادیده بگیرید و مستقیما از همان ابتدا به مسائل عملی بپردازید؛ زیرا برخی از دانشجویان متوسط نمی‌توانند مسائل کاربردی را در زمینه حسابداری کاملا متوجه شوند.

نکته سوم- فقط مسائل کتاب درسی را بیان نکنید. تلاش کنید از امور روزمره، بازار کسب و کار حسابداری یا امور حسابداری شرکت‌ها مثال‌های کاربردی ارائه کنید.

نکته چهارم- همیشه تلاش کنید تا علاقه و اشتیاق دانشجویان را پیش از ادامه آموزش موضوعی خاص بفهمید. تلاش کنید موضوع آموزش را به علاقه دانشجویان پیوند بزنید؛ زیرا دانشجویان موضوعاتی را که بر اساس علاقه‌شان می‌آموزند، هرگز در طول زندگی‌شان فراموش نمی‌کنند.

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش هیجدهم

نکته پنجم- پس از اینکه چندتا مسئله کاربردی حل کردید، کمی به دانشجویان وقت بدهید، سپس چند مسئله کاربردی طرح کنید تا حل کنند.

نکته ششم- کلاس‌های آموزش حسابداری را فقط برای پول درآوردن ارائه نکنید؛ این کار ارزش شما را در نظر دانشجویان پایین می‌آورد. آموزش صرفا برای پول در آوردن نیست، بلکه این شغل در جامعه به شما اعتباری فوق‌العاده می‌دهد. اگر تنها هدف شما از آموزش پول در آوردن باشد، اعتبار شما بدنام می‌شود.

نکته هفتم- در آموزش فقط به یک کتاب اکتفا نکنید، شاید در آن کتاب اشتباهاتی وجود داشته باشد. سعی کنید چند مرجع برای آموزش معرفی کنید. خیلی خوب است اگر با فناوری‌ اینترنت آشنا باشید و از آن استفاده کنید. همواره تلاش کنید مطالب به روز را در موضوع آموزش ارائه کنید. بسیاری از وبلاگ‌ها و سایت‌ها هستند که در مورد آموزش حسابداری مطلب ارائه می‌کنند؛ سعی کنید از آنها استفاده کنید و با آنها در تماس باشید.

 

 

نکته هشتم- همیشه سعی کنید بر روی موضوع کلاس تمرکز کنید و موضوع یک کلاس را با موضوعات دیگر ترکیب نکنید. این کار در ذهن دانشجویان سردرگمی ایجاد می‌کند. پس تلاش کنید با جلوگیری از ارائه مطالب متفرقه از سردرگمی اجتناب کنید. روش آموزش شما باید تمرکز بر روی یک موضوع باشد.

در ادامه بخوانید:  حسابرسی واحد های تجاری کوچک

 

نکته نهم- تلاش کنید در اینترنت و به کمک شبکه‌های اجتماعی، یا بر اساس رابطه با دوستان، جامعه‌ای از مدرسان حسابداری ایجاد کنید. اگر زمانی مسئله یا پرسشی در زمینه حسابداری به وجود آمد، می‌توانید به کمک دوستان و با ارتباط با انها، آن را حل کنید..

نکته دهم- این عادت را پیدا نکنید که مسائل دشوار را رها کنید و آنها را حل نکنید. بعضی از معلمان حسابداری را دیده‌ام که به حل و بررسی مسائل دشوار حسابداری نمی‌پردازند. معلم عزیز، اگر شما یک معلم هستید، به این معنی نیست که همه‌ چیز را می‌دانید. شما دانشجوی این رشته در مقاطع بالاتر هم هستید، پس باید حل مسائل دشوار را بیاموزید.

 

در این‌جا، نکته‌ای لازم است بیان شود: فرهنگ یادگیری حسابداری به‌درستی،یادگیری و تکرار و تمرین را در اولویت قرار می‌دهد به عبارتی دیگر اگر شخصی بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در رشته حسابداری می خواهد مراتب ترقی و پیشرفت را در عرصه حسابداری طی کند ،راهی جزءکارآموزی حسابداری برای او وجود ندارد.

 

بدلیل اینکه حرفه حسابداری تلفیقی از دانش و فن است ،دانش را در دانشگاه کسب می کنید و فن و مهارت را باید یاد بگیرید تا بتوانید دانش را در عرصه حسابداری بکار بگیرید و این مهم امکان ندارد به جزاینکه خود را مقید کنید فرهنگ یادگیری مستمر را در خود پرورش دهید و از هر موقعیتی برای فراگیری دانش و مهارتهای حسابداری استفاده کنید

در ادامه بخوانید:  كنترلهاي حسابرسي داراييهاي ثابت

 

دانش آموختگان حسابداری مطالب زیادی را خوانده اندبله فقط خوانده اند ،ولی باید برای رسیدن به درجات بالای موفقیت چند مهارت مهم را هدف بگیرند و بارها و بارها آن را تمرین کنند تا اینکه آن مهارت مثل صحبت کردن ، راه رفتن و نوشتن برای آنها راحت و نتیجه بخش باشد.

 

آن وقت هست که براحتی در بهترین موقعیت های حسابداری به عنوان حسابداری توانا ، کارا و اثر بخش و ارزش آفرین قرار می گیرند . و جامعه و خود را از نسیم دانش ومهارت خود بهره مند می کنند. رسیدن به این مراحل براحتی دست یافتنی است فقط کافی است بخواهید و مراحل کارآموزی حسابداری را بگذرانید و فرهنگ یادگیری را در خود تقویت کنید.

 


برچسب ها:
..