ابزارهای حسابداری – بخش دوم

دسته: حسابداری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
ابزارهای حسابداری – بخش دوم

سرعت دسترسی به داده‌ها و توانایی ویرایش سریع داده‌ها توسط کاربران، محور اصلی سرویس‌های گوگل هستند. در مجموع می‌توان گفت، ابزار خوبی برای استفاده حسابداران می باشد که با توجه به نیاز خود از آن‌ها استفاده کنند.

ابزارهای حسابداری – بخش دوم : امروزه حسابداران  و برنامه‌نویسان سراسر جهان به‌‌دنبال سرویس‌هایی هستند که در هر مکانی در اختیار آن‌ها قرار داشته باشد.

 

 

به گزارش مجله حسابداری و حسابرسی این سرویس‌ها برای انجام یک کار ساده ، توسعه یک نرم‌افزار و همچنین نگهداری و استفاده از اطلاعات پشتیبان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

ما به برهه‌ای از زمان رسیده‌ایم که تقریبا همه چیز بر پایه رایانش‌های مبتنی بر اینترنت کار می‌کنند.

 

سرعت دسترسی به داده‌ها و توانایی ویرایش سریع داده‌ها توسط کاربران، محور اصلی سرویس‌های گوگل هستند. در مجموع می‌توان گفت، ابزار خوبی برای استفاده حسابداران می باشد که با توجه به  نیاز خود از آن‌ها استفاده کنند.

 

ما در این مقاله به برخی  برترین سرویس‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 

1. Google Cloud Storage
فضای ذخیره‌ساز ابری گوگل، یک سرویس ذخیره‌ساز آنلاین برای ذخیره‌سازی و دسترسی به داده‌ها در زیرساخت‌های گوگل است. این سرویس چند عامل عملکرد، گسترش‌پذیری کلاودمحور، امنیت سطح بالا و قابلیت به اشتراک‌گذاری را با یکدیگر تلفیق کرده تا سرویس قدرتمندی را ارائه کند.

این سرویس برای محافظت از داده‌ها آن‌ها را در چند مکان فیزیکی مختلف ذخیره‌سازی می‌کند. و همچنین میتواند ابزار مناسبی برای نگهداری اطلاعات حسابداری و مالی باشد.

 

 

2. Google Cloud Connect
Google Cloud connect یک افزونه رایگان رایانش ابری برای بسته‌های آفیس مایکروسافت نسخه‌های 2003، 2007 و 2010 است. این سرویس به‌طور خودکار توانایی ذخیره‌سازی و همسان‌سازی هر سند ورد، ارائه پاورپوینت، فرمت‌های آفیس مایکروسافت یا صفحات گسترده اکسل را به گوگل داک دارد.

در ادامه بخوانید:  نکات مهم چک - بخش سوم

 

هر زمان تغییری در یک سند ورد به‌وجود آمده و ذخیره شده باشد گوگل داک این تغییر در  سند را به‌روزرسانی می‌کند. گوگل کلاود کانکت برای هر فایل یک آدرس منحصر به فرد ایجاد می‌کند. این آدرس برای به‌اشتراک‌گذاری و مشاهده اسناد توسط کاربران دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

 

اگر تغییری روی اسناد به‌وجود آید، این تغییرات برای هر کاربری که در حال تماشای سند است نشان داده می‌شود. زمانی‌که چند نفر به‌طور همزمان تغییراتی را روی یک سند به‌وجود آورند، کلاود کانکت به کاربر این شانس را می‌دهد تا انتخاب کند کدامیک از تغییرات را تمایل دارد مشاهده کند.

 

 

3. Google Drive
گوگل درایو یک فضای ذخیره‌ساز 15 گیگابایتی و همچنین یک سرویس همسان‌ساز در اختیار کاربران قرار می‌دهد، در نتیجه کاربران می‌توانند از هر مکانی به فایل‌های خود دسترسی داشته باشند.

 

کاربران می‌توانند از این سرویس ذخیره‌ساز ابری برای به اشتراک‌گذاری فایل‌ها و همکاری گروهی استفاده کنند. موتورهای جستجوی تحت وب امکان جستجو برای پیدا کردن فایل‌هایی که روی گوگل درایو ذخیره شده و به‌صورت عمومی به اشتراک قرار گرفته‌اند را امکان‌پذیر می‌سازند.

 

 

4. Google Docs
Google Docs یکی دیگر از سرویس‌های SaaS ارائه شده از سوی گوگل است. گوگل داکز یکی از پر استفاده‌ترین سرویس‌های گوگل به شمار رفته که برای به اشتراک‌گذاری اسناد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در شرایطی که بسیاری از سرویس‌های به‌اشتراک‌گذاری اسناد هزینه‌هایی را از کاربران دریافت می‌کنند، اما در مقابل Google Docs یک سرویس رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. صفحات گسترده گوگل و Google Sites در هماهنگی کاملی با Google Apps Script قرار دارند.

در ادامه بخوانید:  راه های پنهان کردن سود

 

با استفاده از این سرویس حسابداران می‌توانند توسط کاربر فعال شده یا بر اساس یک رویداد مشخصی اجرا شوند. از جمله قابلیت‌هایی که به گوگل داکز اضافه شده‌اند می‌‌توان به Google Forms و Google Drawings اشاره کرد.

 

 

ویژگی فناوریهای نوین در حسابداری

اهم ویژگیهای سیستمهای نوین که در حال حاضر مرتبط با فعالیتهای حسابداری و حسابرسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل مواردی به‌شرح زیر است:

 

 

دقت زیاد: در فعالیتهایی که انسان انجام می‌دهد، دقت انجام کار وابسته به شخص کاربر متغیر و معمولا غیرقابل اعتماد است، درحالی که فناوریهای نوین با دقتی بسیار بالا طراحی شده‌اند و در عملیات محاسباتی و پردازشی از ضریب اطمینان‌بخش بیشتری برخور دارند (Stoner and Stagliano, 1997).

 

 

سرعت زیاد در پردازش داده‌ها: محاسبه و پردازش سریع داده‌ها و اطلاعات ارائه‌شده به سیستم، زمان انجام فعالیت را به حداقل رسانده و در نتیجه بهره‌وری کار را افزایش می‌دهد. همچنین، قابلیت جستجو و دستیابی سریع به اطلاعات که در این فناوریها پیش‌بینی و طراحی شده است، یکی از عوامل موثر افزایش سرعت در فرایند قلمداد می‌شود.

در ادامه بخوانید:  نکات مهم چک - بخش دوم

 

به‌موقع بودن گزارشها: در فناوریهای نوین می‌توان بدون فوت وقت از داده‌های ثبت‌شده با سرعت بالا پردازش و محاسبات مورد نظر را انجام داد و گزارش کار را دریافت کرد. همچنین، تنوع گزارشهای ارائه‌شده به‌مراتب بیش از سیستمهای سنتی مشابه است.

 

 

امکان مبادله اطلاعات: مهمترین کاربرد فناوریهای نوین از لحاظ نحوه استفاده از سیستم، در قالب ایجاد امکانات و فراهم نمودن بستر لازم جهت تبادل اطلاعات ارائه‌شده در سیستمهای در نظر گرفته‌شده است.

 

 

علاوه بر این ویژگیها، مواردی نظیر کاهش اندازه فیزیکی مخازن اطلاعات، رفع برخی از فسادهای اداری، ایجاد امکان کار تمام وقت، کاهش هزینه‌های سیستم و سازمان، ایجاد امکان همکاری به روش کار از راه دور نیز از خصوصیات بارز فناوریهای نوین هستند .

 

 

کاربرد فناوریهای نوین هم از لحاظ نوع (وسایل، ابزار، امکانات) که بیشتر جنبه سخت‌افزاری و هم از لحاظ نحوه (روش، شکل، شیوه بهره‌گیری) استفاده که بیشتر جنبه نرم‌افزاری دارند در حسابداری امکانپذیر است.

 


برچسب ها:
..