ابزارهای حسابداری – بخش اول

دسته: حسابداری
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
ابزارهای حسابداری – بخش اول

در ادامه ما به برخی روش های حسابداران حرفه ای اشاره خواهیم کرد که با استفاده از این روش ها آنها سعی می کنند برنامه های خود را به صورت منظم و دقیق به پیش ببرند.

 

ابزارهای حسابداری – بخش اول : حسابداری به شیوه حرفه ای ، درا ین مطلب می خواهیم در رابطه با عادت های حسابداران حرفه ای با شما سخن بگوییم.

 

 

به گزارش مجله حسابداری و حسابرسی حسابداران حرفه ای دارای برنامه زمان بندی دقیق و حساب شده ای هستند که براساس آن فعالیت های خود را به درستی و به صورت منظم و دقیق انجام می دهند.

 

 

در ادامه با ما همراه باشید تا از ابزارهای حسابداری – بخش اول بیشتر بدانیم.

 

حسابداران حرفه ای

 

حسابداران اغلب برنامه های زمان بندی پیچیده ای دارند و تایم آنها همیشه فشرده است.

علاوه بر این در برخی تاریخ های خاص هم برنامه های آنها به شدت فشرده تر خواهد شد. یکی از این تاریخ ها زمان تنظیم و رسیدگی به درخواست های موعدیان مالیاتی است.

 

 

همیشه بهتر است قبل از این که موعد حسابداری مالیاتی در شرکت ها برسد، اقدامات لازم جهت متوقف کردن عملیات آغاز گردد.

 

 

حسابداران باید قبل از شروع برنامه های مالیاتی سنگین اقدامات لازم را انجام دهند  تا برنامه ها منظم و طبق برنامه ریزی های انجام شده پیش رود.

 

 

در ادامه ما به برخی روش های حسابداران حرفه ای اشاره خواهیم کرد که با استفاده از این روش ها آنها سعی می کنند برنامه های خود را به صورت منظم و دقیق به پیش ببرند.

در ادامه بخوانید:  نکات مهم بازرسی بیمه – بخش چهارم

 

 

استفاده از کلندر برای حسابداران

یکی از مشخصه های افراد حرفه ای این است که فعالیت های  خود را روی نظم و ترتیب به پیش می برند.

 

برای حسابداران پر کار، این امر ضروری است که تمامی قرار ملاقات های خود را با تقویم تنظیم کرده باشند و بدانند هر روز قرار است با چه کسی ملاقات کنند و چه کارهایی را برای انجام دادن دارند.

 

گاهی برخی حسابداران واقعا زمان برنامه فشرده ای دارند ، در این گونه مواقع می توانید حتی قرار ملاقات های خود را هم به صورت آنلاین تنظیم نمایید.

 

 

استفاده از سیستم اعلام خودکار جلسات
به جای چک کردن مکرر ایمیل های تان، می توانید از سیستم های اعلام آنلاین جلسات استفاده نمایید. به این صورت که هنگام ست شدن جلسه ای به صورت آنلاین و اتوماتیک به شما یادآوری شود.

 

 

استفاده از سیستم های آنلاین ارتباط با همکاران در شرکتهای حسابداری

اگر شرکت شما خدمات حسابداری ارائه می دهد و شما هم جزء حسابداران می باشید، بهتر است از این سیستم استفاده کنید.

 

سیستم های آنلاین ارتباط با همکاران در واقع هملن تقویم آنلاین است که در آن هریک از کارمندان می توانند برنامه روزانه کاری خود را مشاهده نمایند.

 

 

ساختن پایگاه داده ای از مشتریان
به صورت کلی جهت مدیریت ارتباط با مشتریان، نیاز است تا اطلاعات آنها ثبت شود.

در ادامه بخوانید:  نحوه استرداد ضمانتنامه ها

 

پس از ثبت اطلاعات مشتریان در پایگاه های داده  می توان به راحتی با آنها تماس حاصل کرد و در رابطه با خدمات  درخواستی شان با آنها گفت و گو نمود.

 

 

شما چه مقدار از این ابزارها استفاده می کنید؟

حسابداری هم مثل هر حرفه دیگر، نیاز به یک سری ابزارها و تجهیزات دارد. این مطلب می کوشیم شما را با ابزارهای حسابداری آشنا کنیم

 

 

ابزارهای حسابداری می توانند شامل: کتاب، نرم افزار حسابداری ، منابع موجود و غیره باشد ولی نکته قابل توجه این است که در میان این حجم بالا از ابزارهای حسابداری کدام یک از این ابزارها برای استفاده ما مناسب می باشند و ما چه مقدار با این ابزارهای حسابداری آشنایی داریم و از آنها استفاده می کنیم؟

 

یکی از اصلی‌ترین ابزارهای حسابداری، استانداردهای حسابداری می باشد که مقررات حاکم ‌بر چگونگی انجام کار حسابداری هستند. استانداردها به‌ عنوان قواعد پایدار مورد پذیرش همگان قرار می‌گیرند، اما در عمل به‌طور دائم در حال تغییر هستند.

 

از استاندارد اول تا آخرین استاندارد، همگی داری اهمیت بالایی می باشند و با مطالعه هر یک از آن‌ها می توانید به دامنه کاربرد آن پی ببرید و در موقعیت مناسب در کار خود از آن استفاده کنید.

 

 

نرم افزارحسابداری یکی دیگر از ابزارهای حسابداری پر کاربرد می باشد. حال نکته قابل توجه این است که در بین این تنوع بالا از نرم افزارهای حسابداری کدام یک از آن‌ها مناسب کسب کار ما می‌باشد

در ادامه بخوانید:  حسابداری معاملات ارزی

برای پیدا کردن نرم افزار حسابداری مناسب باید به چند سوال زیر پاسخ دهید.

 

 

استفاده از کدام یک از نرم افزارها نیاز ما بر طرف می کند؟

در گام اول ما باید مشخص کنیم از یک نرم افزار حسابداری چه انتظاراتی داریم تا نسبت به آن در انتخاب صحیح نرم افزاری که نیازهای ما را بر طرف می کند اقدام کنید

 

 

استفاده از کدام یک از این نرم افزار ها برای ما آسان است؟

در گام دوم بعد از آنکه ما به این نتیجه رسیدیم کدام یک از این نرم افزارها نیازهای ما را برطرف می کند، نرم افزاری را انتخاب می‌کنیم که استفاده از آن برای ما آسان باشد. و در زمان کوتاهی بتوانیم کار کردن با آن را یاد بگیریم.

 

 


برچسب ها:
..