آشنایی با جامعه حسابداران رسمی ایران

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
آشنایی با جامعه حسابداران رسمی ایران

جامعه حسابداران رسمي ايران به منظور ياري رساندن به دولت در اعمال نظارت مالي بر واحدهاي توليدي، بازرگاني و خدمات، همچنين حصول اطمينان از قابل اعتماد بودن صورتهاي مالي واحدهاي مزبور در جهت حفظ منافع عمومي، صاحبان سرمايه و ديگر اشخاص ذيحق ، ذينفع تشكيل شده است.

آشنایی با جامعه حسابداران رسمی ایران : افرادی که رشته حسابداری و مشاغل مرتبط با آن را انتخاب می کنند  بایستی نیم نگاهی به جامعه حسابداران رسمی ایران داشته باشند .

 

جامعه حسابداران رسمی ایران به منظور یاری رساندن به دولت در اعمال نظارت مالی بر واحدهای تولیدی، بازرگانی و خدمات، همچنین حصول اطمینان از قابل اعتماد بودن صورتهای مالی واحدهای مزبور در جهت حفظ منافع عمومی، صاحبان سرمایه و دیگر اشخاص ذیحق ، ذینفع تشکیل شده است.

 

اطلاع از قانون و مقررات جامعه حسابداران رسمی ایران به اعضا و استفاده کنندگان از صورتهای مالی حسابرسی شده کمک خواهد کرد تا از حقوق، اختیارات و وظایف خود آگاه شوند از این رو مجموعه ای از قانون و مقررات جامعه حسابداران رسمی ایران در اختیار اعضا و دیگر علاقه مندان قرار می گیرد .

 

 

جایی که  حرفه های حسابداری و حسابرسی در آن مشغول فعالیت هستند و می توان از ماحصل تجربیات آنان نهایت استفاده را برد . جامعه حسابداران رسمی ایران یکی دیگر از دانشگاههای تخصصی ایران در رشته حسابداری است ، علاقمندان می توانند از نظرات  استادان و فعالیتهای حرفه ای این دانشگاه در پیشبرد اهداف بلند مدت خود استفاده کنند .

در ادامه بخوانید:  تغییرات حدنصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس

 

چه بسا با عضویت  در این مجموعه خود را حرفه ای تر کنید و بتوانید در رشته خود یکی از بهترینها باشید . این سازمان از نیمه دوم سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز نموده و هدف اصلی آن کنترل مالی بر کلیه واحدهای تولیدی ، صنعتی و خدماتی و تایید صورتهای مالی این واحدها جهت بهره برداری سرمایه گذاران و دیگر ذینفعان می باشد.

 

این سازمان در کنار هیات مدیره و اعضای آن دارای تعدادی کارگروه است که هریک وظایف مختص خود در راستای اهداف سازمان اجرا می کنند .

 

 

کارگروه قوانین و مقررات
گارگروه موسسات حسابرسی
کارگروه کنترل کیفیت
کارگروه مالیاتی
کارگروه آموزش

 
کارگروه آئین رفتار حرفه ای
کارگروه فنی و استانداردها

در ادامه بخوانید:  کار تحلیلگر مالی چیست؟

 
کارگروه حسابرسی داخلی و عملیاتی
کارگروه کنترل کیفیت مالیاتی
کارگروه توسعه بازار کار و فرهنگ حسابدهی
کارگروه حسابرسی کامپیوتری
کمیته مبارزه با پولشویی

 
شما کاربران عزیز می توانید با مراجعه به وبسایت این واحد علمی پژوهشی به آدرس  www.iacpa.ir  تمامی اطلاعات لازم را بدست آورید .

 

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است اگر تصمیم برای عضویت در جامعه حسابداران رسمی را دارید باید چند نکته خیلی مهم را توجه داشته باشید :

 

۱-همانند کنکور کارشناسی ارشد برای آزمون ورودی آن آمادگی کافی را بدست آورید .شما می توانید با برنامه ریزی بلندمدت و منظم بر دروس تخصصی و استانداردهای حسابداری ، خود را برای آزمون ورودی آماده کنید. حداقل مدرک قابل قبول ، کارشناسی در رشته حسابداری یا دیگر رشته های مرتبط از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری است .

 

۲-نکته بعدی از شرایط شرکت در آزمون ، داشتن سابقه کار است .حداقل سابقه مورد قبول ۳ سال کارکردن تمام وقت نزد موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران است.

در ادامه بخوانید:  شرایط پرداخت حقوق، پاداش و وام به کارکنان بانک‌های دولتی

 

منظور از سابقه کار ، سابقه بیمه ای با درج سمت شغلی است.در کناراین موارد تواناییها و دیگر سوابق علمی و عملی شما جهت آزمون مهم می باشد.  ارتباط مستقیم و غیر مستقیم شما با جامعه حسابداران می تواند در اجرای هر چه بهتر عملکرد شما سودمند باشد .

 

امیداست بتوانیم با معرفی این نهاد تخصصی رشته حسابداری به شما عزیزان ، یکی از راههای حرفه ای شدن را پیش روی شما قرارداده باشیم .

 

 


برچسب ها:
..