نکات مهم مالیاتی – بخش اول

دسته: مالیات
بدون دیدگاه
شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۵
نکات مهم مالیاتی – بخش اول

پیشنهاد میکنم نکات زیر را بصورت اورژانسی در اولین فرصت در دستور کارخود قرار دهید

 

نکات مهم مالیاتی – بخش اول : دو پارامتر مهمی که مبنای اخیر محاسبه مالیات می باشند و همه افراد باید آگاهی خود را در این خصوص بالا ببرند، تراکنش ها و محتوی معاملات است.

 

الان دیگر مهم نیست محل فعالیت داشته باشید و یا منزل خود را به عنوان محل فعالیت معرفی کرده باشید، دیگر مهم نیست شما در چه حوزه ای فعالیت می کنید و یا معاف هستید!

 

حتی اصلا مهم نیست که صاحب تجارتخانه باشید و یا نباشید، چیزی که الان برای حوزه مالیاتی مهم است و مبنای شکل گیری مالیات خواهد بود تراکنش های بانکی افراد و گردش نام آنها در معاملات یا خرید و فروش هاست.

 

تراکنش منظور گردش حسابهای بانکی است و منظور از خرید و فروش هرنوع خرید و فروش می باشد که از هر سامانه ای امکان دریافت آن می باشد : شهرداری ، املاک ، گمرک ، وزارت صنایع ، بازرگانی ، اتحادیه وسندیکا، بانکها و شرکتهای سرمایه گذاری، بازار سرمایه و دفترخانه اسناد رسمی می توانند گزارش دهنده نام شما باشند ودیگر برای محاسبه مالیات فرقی نمی کند شما دارنده شرکت هستید یا نه!

در ادامه بخوانید:  احکام مالیاتی قانون بودجه

 

با توجه به تغییر مدل محاسبه مالیات برمبنای تراکنش و نام اشخاص ،تاکید میکنم فعالان دنیای مجازی بخصوص فروشگاه های اینرنتی و یا شرکتهایی که از طریق اینترنت اقدام به ارائه کالا یا خدمات می کنند باید مراقب صحت اجرای تکالیف مالیاتی و حتی بیمه ای باشند، چون هرگونه بی توجهی نسبت به موارد خیلی سریع منجر به تحمیل یک هزینه سنگین از انباشت مالیات و جرائم خواهد شد.

 

سوال بیشتر مدیران این است که سردرگم هستند و نمی دانند چه اقدامی انجام دهند؟ پیشنهاد میکنم نکات زیر را بصورت اورژانسی در اولین فرصت در دستور کارخود قرار دهید :

در ادامه بخوانید:  نکات مهم مالیاتی - بخش سوم

 

فهرستی از افراد و شرکتهایی که با انها مراوده اقتصادی در قالب خرید و فروش داشته اید به تفکیک سال آماده کنید
میزان فروش های خود را محاسبه کنید وببینید در کدام فصل از سال از مرز ۱۰۰ میلیون تومان عبور می کند
پرونده مالیاتی خود را آپدیت کنید که مهمترین آن کنترل حساب بانکی معرفی شده می باشد و اگر هم تشکیل پرونده تا کنون نداده اید به نزدیکترین حوزه مالیاتی مراجعه کنید تا ماموران مالیاتی شما را راهنمایی کنند

 
اگر احیاناً در سنوات قبل اظهارنامه ارائه می داده اید و با علی الراس و توافق، مالیات را پرداخت می نمودید سریعاً علت علی الراس شدن سال قبل را جویا شوید و در دفاتر سال جدید اصلاحات لازم را انجام دهید
فهرستی از وام ها و مبالغ سرمایه گذاری و میزان سودهای دیگران را تهیه کنید و ورود و خروج ان را در جدولی اماده کنید

در ادامه بخوانید:  اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

 

 
اگر کارت بازرگانی دارید گزارش کارکرد آن را اتاق های بازرگانی تهیه کنید و تحویل کارشناس مالی خود دهید
خیلی سریع از صادرکنندگان مجوز فعالیت خود، مجوز کسب و کار تهیه کنید واگر داشته اید نسبت به بزرورسانی آن اقدام کنید.

 

 


برچسب ها:
..