پیشرفت در حسابداری – بخش دوم

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۷ دی ۱۳۹۵
پیشرفت در حسابداری – بخش دوم

حسابدار موفق سعی می کند ضمن آگاهی حداقلی از حوزه های مختلف حسابداری از قبیل حسابداری مالیاتی، حسابداری مالی، حسابداری بهای تمام شده، حسابداری مدیریت، حسابداری بخش دولتی، حسابرسی داخلی و … در یک محور اصلی به طور خاص تمرکز کند و در آن حوزه یک متخصص تمام عیار می شود.

 

پیشرفت در حسابداری – بخش دوم : راه پیشرفت در حسابداری این نیست!این نکته را خواستم عرض کنم که اگر شما هم میخواهید مستقل عمل کنید و جهش را در عملکرد شغلی خود پیاده سازی کنید موقعی اقدام به این کار کنید که پیشرفت خوبی را کسب کرده اید.

 

 

متاسفانه اشتباه بزرگ برخی از دوستان درست برعکس این قضیه است: یا موقعی تصمیم به ترک کار می گیرند که خسته شده اند و درآمد خوبی ندارند و یا اگر هم موقعیت خوبی مانند این مثال و یا بهتر از آن را داشتند تازه محکم در آغوش می گیرند و جدایی را کلاً فراموش می کنند.

 

 

 

در مصاحبه های استخدامی و یا مذاکرات دوستانه با بیشتر دوستان عزیزم، خیلی خوشحالم که به این نتیجه رسیده اند روتین بودن در حسابداری بی فایده است ولی در ادامه جمله بعدی که بازهم زیاد می شنوم ناراحت کننده است: خوب چاره ای نیست اینجا نباشیم چیکار کنیم؟ و بلافاصله از من و یا دیگر مشاورین می پرسند شما بگویید!

 

 

مهم نیست که چقدر مطالعه دارید و چقدر مغزتان پر است مهم این است که از موجودیهای مغزتان خیلی خوب استفاده کنید و بتوانید کاربردی بهره برداری کنید . در کنار آن تجربه هم اندوخته کنید .

در ادامه بخوانید:  قاچاق و مالیات

 

در یکی از همایش ها یک اشاره ای به نکات مهم جهش کردم و اکثر آنها گفتند از این حرفها زیاد شنیدند ولی کسی نیست که راه کارهای اجرا کردن و چگونگی صحیح آنها را آموزش بدهد.من یک قول همینجا می دهم اگر تمام راهکارها را هم در اختیار شما بگذارم، تا خود شما ایمان به کارتان نداشته باشید مطمئناً همه راهکارها بی تاثیر و کلبشه ای قلمداد خواهد شد.

 

 

پاسخ این دوستان هم اشتباه است و هم صحیح . اشتباه از آن جهت که شنیده اند و خیلی هم می دانند ، حتی شاید در کارگاههای آموزشی جهش هم شرکت کرده اند ولی هیچگونه زحمتی برای اجرا و پیاده سازی آن انجام نداده اند . صحیح هم از آن جهت که شاید واقعاً در دوره های مشاوره ای شرکت داشتند و حرفهای تخیلی و خیلی بلند پروازانه شنیده باشند .

 

 

خیلی موضوع ساده است! کافیست در یک کاغذ فهرستی از توانمندی ها و نقاط ضعف خود بنویسید و به خودتان رتبه و امتیاز دهید، نه اینکه منتظر امتیاز دادن دیگران به خود باشید. اگر نمره کمی کسب می کنید بدانید خیلی باید برای خودتان وقت بگذارید و اگر هم نمره خولب گرفته اید بدانید استعدادهای خودتان را فدای ترس کرده اید!

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری - بخش بیست و یکم

 

آقا یا خانم حسابداری که مطالعه دارید ، کار بلد هستید ، کارشناسی ارشد و بالاترید ، با قوانین آشنایی دارید ، خودتان را دست کم نگیرید ، اعتماد بنفس خود را بالا ببرید ، در انجمن ها و محیط های شلوغ تخصصی شرکت کنید و حرف بزنید ، اگر علاقمند به فضای مجازی هستید حرف هایتان را در وبلاگ و وبسایت شخصی خودتان بنویسید .

 
باز هم متاسفانه عده زیادی از حسابداران کاملاً بی برنامه خودشان را بیکار می کنند و اعتقاد دارند وقتی بیکار شوند بیشتر تلاش می کنند خیر این تفکر اشتباهی است، این بی برنامه بودن تمرکز انها را برهم می ریزد و دچار استرس شدید می شوند ولی وقتی در اوج تصمیم می گیرند حتما برنامه ای دارند وحتما میدان بازارکار حسابداری خواهان حضور انها می باشد.

در ادامه بخوانید:  امضاي الكترونيك و امضاي ديجيتال

 

 

امیدوارم این صحبتها تا حدودی بتواند دوستان عزیزی که خود را باور نکرده اند مفید واقع شود و اولین شوک را از همین امروز به سیستم کاری خود وارد کنند و دیگر یکنواخت مسیر را طی نکنند .

 

 

جهش کنید تا به موفقیت های که تا حالا باور نداشتید برسید ، اگر هم نظر یا کمکی نیاز دارید می توانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید.

 

میثم حاجی محمدی

 

 


برچسب ها:
..