معافیت پرداخت سهم بیمه با استخدام نیرو

دسته: حقوق و دستمزد
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۵ دی ۱۳۹۵
معافیت پرداخت سهم بیمه با استخدام نیرو

کارفرمایانی که نیروهای جوان را استخدام کنند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت 2 سال معاف می‌شوند.

 

 

معافیت پرداخت سهم بیمه با استخدام نیرو  : نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه مصوب کردند کارفرمایانی که نیروهای جوان را استخدام کنند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت 2 سال معاف می‌شوند.

 

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح روز شنبه پارلمان و در جریان رسیدگی به مواد مراعا مانده لایحه برنامه ششم توسعه، ماده 86 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

 

 

به موجب مصوبه مجلس، برای ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان که طی برنامه ششم توسعه نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی به صورت کارورزی اقدام نمایند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما برای مدت 2 سال از تاریخ شروع به کار معاف هستند.

در ادامه بخوانید:  بند شرایط اقتصادی در اصلاحیه قانون کار

 

 

در تبصره این ماده مقرر شد آیین‌نامه‌ اجرایی این تبصره شامل شیوه معرفی، زمینه‌‌های کاری اولویت‌دار، نحوه تأمین هزینه و سایر موارد به پیشنهاد سازمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق بودجه سنواتی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 

 

وکلای ملت با 161 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از 219 نماینده حاضر در صحن علنی، ماده 86 این لایحه را به تصویب رساندند.

 

 


برچسب ها:
..