ثبت الکترونیکی قراردادهای کارگری

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۸ دی ۱۳۹۵
ثبت الکترونیکی قراردادهای کارگری

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛ الزام کارفرمایان برای ثبت الکترونیکی قراردادهای کارگری

ثبت الکترونیکی قراردادهای کارگری : برای تسریع در رسیدگی به این دعاوی و جلوگیری از هرگونه تخلف کارفرما و همچنین حذف قراردادهای سفید امضا ، سامانه قراردادهای کار راه اندازی شده است .

 

 

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی رسیدگی به دعاوی میان کارگر و کارفرما را از وظایف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت: برای تسریع در رسیدگی به این دعاوی و جلوگیری از هرگونه تخلف کارفرما و همچنین حذف قراردادهای سفید امضا ، سامانه قراردادهای کار راه اندازی شده است .

 

 

وی با اشاره به اینکه در این سامانه اطلاعات کاری بیش از 11 میلیون و 500 هزار نفر کارگر وجود دارد تاکید کرد : در این سامانه که قابل دسترس برای کارگران و کارفرمایان و بازرسان کار است امکان بررسی مزد کارگران ، حق سنوات انان و ارزیابی شرایط محیط کار وجود دارد .

در ادامه بخوانید:  موعد مالیات و حسابداران

 

 

هفده تن افزود : سامانه قراردادهای کار به گونه طراحی شده است که اگر اشکالی در قراردادها وجود داشته باشد بازرسان کار می توانند انها را پی گیری کنند .

 

 

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی چند نرم افزار دیگر در قالب سامانه جامع و یکپارچه این وزارتخانه تا شش ماه اینده خبر داد و گفت : در این سامانه یکپارچه 29 نرم افزار وجود دارد که همه بخش های مربوط به روابط کار اعم از بیمه بیکاری ، آموزش های فنی و حرفه ای و بازنشستگی پیش از موعد و شرایط سخت و زیان آور در آن دیده شده است .

در ادامه بخوانید:  مراقب ماموران قلابی مالیات باشید

 

 

 


برچسب ها: