گزارش مالیاتی – بخش هفتم

دسته: مالیات
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۵
گزارش مالیاتی – بخش هفتم

مالیات هم بیت المال و هم حق الناس است و مهمترین رویکرد نظام مالیاتی آن است که مالیات با کمترین فشار بر مردم اخذ شود.

گزارش مالیاتی – بخش هفتم : مالیات حق‌الناس است ، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در همایش مدیران و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: مالیات هم بیت المال و هم حق الناس است و مهمترین رویکرد نظام مالیاتی آن است که مالیات با کمترین فشار بر مردم اخذ شود.

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص سیاست های اقتصاد مقاومتی، عنوان داشت: مقاوم سازی اقتصاد، مردمی کردن اقتصاد، تقویت فرهنگ کار و تولید، اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید ملی ،توجه به اقتصاد دانش بنیان و به طور کلی اقتصاد متکی به دانش و فناوری، عدالت بنیان، درون زا ، پیشرو و پویا، از جمله مولفه های کلیدی سیاست اقتصاد مقاومتی است .

 

 

تقوی نژاد با تقدیر از تلاش و مدیریت جهادی مسئولان، مدیران و کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، تصریح کرد: ویژگی منحصر به فرد این قرارگاه سازندگی، حرکت در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و بهره‏گیری حداکثری از ظرفیت ها و منابع داخلی است.

در ادامه بخوانید:  گزارش عملکرد مالیاتی – بخش سوم

 

 

وی اضافه کرد: بالاخص عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در اعتماد کردن به متخصصان و نخبگان ایرانی و به میدان عمل کشیدن جوانان تحصیلکرده، نوآور و خلاق، قابل الگوبرداری در کشور است.

 

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به بند ۱۷ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و اتکا به درآمدهای پایدار همچون مالیات از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته و می باید بخش عمده ای از بودجه عمومی دولت و بخش عمده تری از بودجه جاری کشور از محل مالیات ها تامین شود.

 

 

تقوی نژاد با اشاره به اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم عنوان کرد: توجه به بخش تولید، صادرات، گردشگری و مشوق های مالیاتی در این راستا، از نکات مهم این اصلاحیه است و می باید به سمت بهره گیری حداکثری از ظرفیت های بالقوه حرکت کنیم.

در ادامه بخوانید:  تغییر نحوه محاسبه مالیات حق واگذاری محل

 

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به طرح ها و برنامه های مهم نظام مالیاتی در حوزه نظام مالیات بر ارزش افزوده و مالیات های مستقیم، گفت: امسال شاهد حرکت بزرگی در نظام مالیاتی در قالب تحقق نظام جامع اطلاعات مالیاتی خواهیم بود که با اجرای آن، اقتصاد کشور به سمت شفاف سازی و کاهش فرارهای مالیاتی سوق خواهد یافت.

 

 

وی با تاکید بر رویکرد جدید سازمان مبنی بر تعامل با مردم و مودی مداری،گفت: مالیات هم بیت المال و هم حق الناس است و مهمترین رویکرد نظام مالیاتی آن است که مالیات با کمترین فشار بر مردم اخذ شود.

 

 

تقوی نژاد در ادامه به تسهیلات و مشوق های اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم اشاره کرد و گفت: در ماده ۱۳۲ ، مشوق ها و معافیت هایی خوبی برای بخش صادرات، تولید کنندگان، سرمایه گذاران، مناطق محروم، شهرک های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی، بخش گردشگری، فعالیت های دانش بنیان و همچنین بنگاه های اقتصادی که نیروی انسانی خود را افزایش می دهند، پیش بینی شده است.

در ادامه بخوانید:  سیاست‌های پولی و مالی

 

 

وی در خاتمه سخنان خود از تشکیل نخستین دادسرای ویژه مبارزه با جرایم مالیاتی با مجوز رئیس قوه قضاییه در سازمان امور مالیاتی کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

 

 


برچسب ها: