حسابداری در استارت‌ آپ‌ها

دسته: کسب و کار
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۵ آبان ۱۳۹۵
حسابداری در استارت‌ آپ‌ها

خطا در انتخاب روش‌های حسابداری و نهایتاً تهیه صورت‌های مالی شرکت مربوطه می‌تواند در آینده درصد قابل توجهی از درآمدهای کسب‌شده را صرف هزینه‌های قانونی کند.

 

به شرکت‌های استارت‌آپی توصیه می‌شود به حسابداری در استارت‌آپ خود توجه کنند و فارغ از بحث فروش محصول استارت‌آپی به فکر صورت‌های مالی شرکت استارت‌آپی خود باشند چرا که خطا در انتخاب روش‌های حسابداری و نهایتاً تهیه صورت‌های مالی شرکت مربوطه می‌تواند در آینده درصد قابل توجهی از درآمدهای کسب‌شده را صرف هزینه‌های قانونی کند.

 

پس با توجه به موارد گفته‌شده موضوع سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها می‌طلبد شرکت‌های استارت‌آپی نیز به وضعیت خود در قبال سرمایه‌گذاران سر و سامان دهند تا بتوان شاهد نتایج بهتری در بازار استارت‌آپی کشوری‌ بود. البته باید بگوییم در آینده نه‌چندان دور در خصوص استفاده از روش‌های حسابداری موجود در بازار جهت استارت‌آپ‌ها سخنانی خواهیم داشت که خود نیز قابل توجه و بحث است.

در ادامه بخوانید:  معافیت مالیاتی و استارت‌آپ‌ها

 

در پایان به سرمایه‌گذاران، خرید یک محصول استارت‌آپی توصیه می‌شود ولیکن موضوعات مورد نظر جهت سرمایه‌گذاری در یک محصول و با یک شرکت جدید استارت‌آپی گوشزد می‌شود:

 
دریافت تاییدیه‌های نماد اعتبار الکترونیکی و سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دریافت کد اقتصادی و مفتوح کردن پرونده مالیاتی در ادارت امور مالیاتی
مفتوح کردن پرونده مالیات بر ارزش افزوده و دریافت گواهینامه ثبت‌نام در مالیات بر ارزش افزوده
دریافت شماره کارگاه از شعب مربوطه سازمان تامین اجتماعی جهت لیست بیمه پرسنل
استخدام و دریافت مشاوره از مشاوران مالی و مالیاتی
طراحی سیستم‌های حسابداری به نحوی که گزارش‌های مالی و مالیاتی مورد نظر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه کند.

در ادامه بخوانید:  مالیات فروشگاه های اینترنتی

 
اگر موارد مطروحه بالا با دقت نظر بیشتری صورت پذیرد می‌توان گفت شرکت‌های استارت‌آپی جدید با دغدغه‌های بسیار کمتری نسبت به گذشته رو‌به‌رو خواهند شد.

 

 


برچسب ها:
..