سامانه راستی آزمایی برخط اظهارنامه‌های مالیاتی

دسته: مالیات
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۵
سامانه راستی آزمایی برخط اظهارنامه‌های مالیاتی

سامانه جدید و الکترونیکی مالیاتی بزودی راه‌اندازی و در آن اظهارنامه‌های مؤدیان با اطلاعات برخط همه منابع اطلاعاتی موجود راستی آزمایی می‌شود.

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سامانه جدید و الکترونیکی مالیاتی بزودی راه‌اندازی و در آن اظهارنامه‌های مؤدیان با اطلاعات برخط همه منابع اطلاعاتی موجود راستی آزمایی می‌شود.

 

سید کامل تقوی‌نژاد افزود: اعداد قید شده در اظهارنامه در سامانه جدید وارد و با اطلاعات اخذ شده از منابع بانکی، بیمه، گمرک، حمل ونقل، شهرداری، راه و شهرسازی، ثبت اسناد و املاک، ثبت احوال و شرکت پست راستی آزمایی خواهد شد.

 

 

به گفته او «البته هم‌اکنون نیز اطلاعات گمرک، ثبت احوال و شرکت پست به صورت برخط و سایر دستگاه‌ها به صورت آفلاین در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دارد.»

در ادامه بخوانید:  میزان مالیات صاحبان وسایل نقلیه عمومی

 

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: با اجرای سامانه جدید انتظار می‌رود حدود ۹۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی پذیرفته و تنها به ۱۰ درصد اظهارنامه ها رسیدگی شود.

 

 

آنچنان که تقوی‌نژاد گفت، هم‌اکنون محاسبه مالیات توسط سازمان امور مالیاتی (علی الراس) از روی ناچاری صورت می‌گیرد اما بزودی این شیوه هم حذف می‌شود که امیدواریم این حذف از استان کرمانشاه کلید بخورد.

 

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین درباره چگونگی همخوانی شعار رونق تولید با افزایش درآمد مالیاتی گفت: ما معتقدیم که بخش عمده‌ای از اقتصاد با عنوان خاکستری و سیاه مالیات نمی‌دهند که مربوط به حوزه قاچاق و سایر بخش‌های پنهان مالی است که به فرار مالیاتی مشهور است.

در ادامه بخوانید:  مالیات مصرف یا مالیات بر مصرف نهایی

 

 

تقوی‌نژاد عنوان کرد: از نظر سازمان امور مالیاتی کشور مؤدیان مالیاتی راستگو هستند و درصد کمی هم که ممکن است اطلاعات غلط بدهند با ابزارهای مختلف از جمله کنترل حساب بانکی راستی آزمایی می‌شوند.

 

 


برچسب ها:
..