اخبار وام ضروری بازنشستگان

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۸ مهر ۱۳۹۵
اخبار وام ضروری بازنشستگان

بازنشستگان کشوری می توانند به وبسایت صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه و ثبت نام کنند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری از روز شنبه (اول آبان ماه) خبر داد و گفت: ثبت نام وام ضروری تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

 
عباس رشیدی با بیان اینکه بازنشستگان کشوری می توانند از روز شنبه به وبسایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf. Ir مراجعه و ثبت نام کنند افزود: در دهه اول آذر ماه قرعه کشی انجام و 250 هزار بازنشسته گیرنده وام مشخص می شوند.
رشیدی ضمن اعلام این خبر که وام ضروری در شش مرحله و با بازه زمانی دوماهه پرداخت می شود گفت: کارمزد این وام چهار درصد و مدت بازپرداخت آن 36 ماهه است و بازنشسته دیگر نیازی به مراجعه به بانک و ارائه وثیقه ندارد.

در ادامه بخوانید:  رای دیوان عدالت اداری درباره ماده 6 آیین‌نامه مالی کمیته امداد امام خمینی (ره)

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از افزایش مبلغ وام از دو به سه میلیون تومان خبر داد و اظهار کرد: امسال اعتبار 750 میلیارد تومانی برای پرداخت وام درنظر گرفته شده است.

 

وی افزود: وام ضروری قرض الحسنه از جمله تسهیلات صندوق برای بازنشستگان است که تا پیش از دولت یازدهم به 40 هزار نفر اعطاء می‌شد و اعتبار آن 60 میلیارد تومان بود اما در سال 93 و با تامین اعتبار صورت گرفته تا 400 میلیارد تومان امکان استفاده 200 هزار نفر از وام فراهم شد.

 

رشیدی ادامه داد: در سال 94 امکان افزایش مبلغ وام از دو میلیون تومان برای هر بازنشسته را نداشتیم اما با افزایش اعتبار به 500 میلیارد تومان، تعداد افراد وام گیرنده به 250 هزار نفر افزایش یافت، اما برای سال جاری و با تمهید اعتبار 750 میلیارد تومانی از سوی بانک عامل، مبلغ وام ضروری از دو به سه میلیون تومان افزایش یافت.

در ادامه بخوانید:  اتصال کارت هوشمند بازرگانی به امور مالیاتی

 


برچسب ها: