هزینه آگهی چاپ شده توسط ذیحساب

دسته: قوانین
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵
هزینه آگهی چاپ شده توسط ذیحساب

پرداخت هزینه آگهی چاپ شده توسط ذیحساب فقط با ارائه گواهی پرداخت ارزش چاپ آگهی

 

علی جنتی بهمن ماه سال گذشته در نامه ای به علی طیب نیا وزیر اقتصاد، از وی خواسته بود با توجه به تاکیدات قانونی و بخشنامه های معاونین اول وقت رییس جمهور، مفاد قانونی مربوط به چاپ آگهی های دولتی رعایت شود.

 

موضوع توزیع آگهی های دولتی در مطبوعات یکی از مواردی است که طی سالهای گذشته، همواره با چالش ها و انتقاداتی همراه بوده است که مهمترین نمونه آنرا می توان در دستور عجیب دولت سابق مشاهده کرد که عملا همه آگهی های مربوط به دستگاههای اجرایی را روانه روزنامه ایران کرده بود. اما خوشبختانه در دولت جدید، این روند تا حد بسیار زیادی اصلاح شده و ضمن شفاف سازی میزان آگهی اعطا شده از سوی دستگاههای دولتی به مطبوعات، روند اعطا نیز بهتر و قانونی تر شده است.

در ادامه بخوانید:  توقف اخذ مالیات تسعیر نرخ ارز از صادرات

 
اما هنوز هم برخی دستگاههای اجرایی، تمایل دارند بدون توجه به تاکیدات قانونی، رأسا وارد مذاکره و اعطای آگهی به رسانه ها شوند که این امر مغایرت جدی با قوانین دارد چراکه بر اساس بند ۵ ماده ۲ قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی « اجرای قوانین مربوط به مطبوعات و نشریات و توزیع و نشر انواع آگهی‌های دولتی و اجرای آن در‌داخل و خارج کشور» بر عهده این وزارتخانه است.

 

 

برای جلوگیری از تداوم این اقدامات توسط برخی دستگاهها، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای به علی طیب نیا وزیر اقتصاد در بهمن ماه سال گذشته از وی خواسته بود با توجه به ماده قانونی فوق و بخشنامه های معاونین اول وقت رییس جمهور در سالهای ۱۳۷۸ و ۱۳۹۱، این مفاد قانونی رعایت شود.

در ادامه بخوانید:  دستورالعمل بازرسی از دفاتر قانونی و نحوه محاسبه حق بیمه آن

 

 

درخواست مجدد وزیر ارشاد از طیب نیا برای رعایت مقررات چاپ آگهی‌های دولتی
بر این اساس، جنتی از وزیر اقتصاد خواسته است دستور دهد ذیحسابان دستگاههای اجرایی، هزینه آگهی های چاپ شده در مطبوعات را صرفا منطبق با سند «گواهی پرداخت ارزش چاپ آگهی» صادره از سوی این وزارت پرداخت کنند که این موضوع مورد موافقت طیب نیا نیز قرار گرفته است و به نظر می رسد با این تفاسیر، ارائه مستقیم آگهی دولتی به مطبوعات بدون تایید وزارت ارشاد امکان پذیر نباشد.

 

اما به نظر می رسد در روند اجرای این درخواست وزیر ارشاد که با موافقت وزیر اقتصاد همراه شده بود، مشکلاتی به وجود آمده چراکه علی جنتی مجددا در نامه ای به علی طیب نیا از وی خواسته است با توجه به اینکه نامه قبلی صرفا در پایه اطلاع رسانی وزارت اقتصاد درج شده و برخی ذیحسابان دستگاهها از آن اظهار بی اطلاعی می کنند، این دستور به ذیحسابان سراسر کشور ابلاغ شود.

در ادامه بخوانید:  افتتاح و نگهداری حساب های دومنظوره

 


برچسب ها:
..