اخبار تغییر قانون کار

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار تغییر قانون کار

ارسال دوباره لایحه اصلاح قانون کار به مجلس پس از رفع نقاط ضعف و اصلاحات در کمیسیون اجتماعی دولت

 

اخبار تغییر قانون کار : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارسال دوباره لایحه اصلاح قانون کار به مجلس پس از رفع نقاط ضعف و اصلاحات در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد.

 
به گزارش مجله حسابداری و حسابرسی ، علی ربیعی با اشاره به درخواست خود از دولت مبنی بر استرداد لایحه اصلاح قانون کار از مجلس، افزود: با توجه به اختلافات درباره برخی مواد این لایحه میان گروه های ذینفع کارگری و کارفرمایی و عدم کسب نتیجه در مجلس درخواست استرداد لایحه از مجلس را چندی پیش به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال کردم.

 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به طور حتم با انجام اقدامات کارشناسی بیشتر و مشارکت تشکل های کارگری و کارفرمایان در رفع نواقص و نقاط ضعف موجود، موارد اختلافی بررسی و لایحه جدید درخصوص اصلاح قانون کار به مجلس ارسال می‌شود.

در ادامه بخوانید:  رسید عابربانک

 

 

لایحه اصلاح قانون کار که چندین دوره در مجلس در نوبت بررسی قراردارد، چندی پیش به دلیل وجود اختلاف نظرهای متعدد میان کارگران و کارفرمایان کلیات آن در کمیسیون اجتماعی مجلس موافقت نمایندگان قرار نگرفت و رد شد.

 

 

یکی از مطالبات مهم کارگری اصلاح قوانین کار است که در همایش های سالانه کشوری بخش زیادی از این مطالبات پیگیری شد.

 

عدم نظارت کافی بر کارگاه‌ها و مسائل ایمنی و عدم استقرار مسئول ایمنی که حقوق خود را از کارفرمایان می گیرند در حالی که باید حقوق این افراد از نظام مهندسی و سازمان ها تامین شود به همراه بیمه مسئولیتی که کارفرما را نسبت به ایمنی بی تفاوت می کند همگی دست به دست هم داده و محیط نا امنی را ایجاد کرده است.

در ادامه بخوانید:  شرایط پرداخت حقوق، پاداش و وام به کارکنان بانک‌های دولتی

 

عدم آموزش کارگران و پیکانکاران در صنعت و ساختمان از جمله علل افزایش حوادث ناشی از کار است از سوی دیگر در جهت حمایت از قشر کارگر و ارائه آموزش های مهارتی فنی حرفه ای و تعاونی عملکرد ضعیفی داشته‌اند.

 

 


برچسب ها:
..