هزینه‌های اجتماعی و مالیات

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۵
هزینه‌های اجتماعی و مالیات

معاون رییس جمهور از ماموریت‌های جدید دولت خبر داد؛ تامین هزینه‌های اجتماعی دولت از محل مالیات

 

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: باید به سمتی برویم که هزینه‌های جاری کشور صرفا از محل مالیات‌ها تامین شود جرا که با افزایش اتکا به مالیات، طبیعتا میزان حضور مردم در تصمیم‌گیری‌ها کشور افزایش می‌یابد.

 

جمشید انصاری در اجلاس مدیران مالیاتی سراسر کشور، عنوان داشت: در جوامع مردم سالار که عموما مطالبه‌گر هستند، دولت‌ها هزینه های اجتماعی خود را از محل مالیات ها تامین می کنند و رابطه مستقیمی میان مالیات و مبانی مردم سالاری وجود دارد و از همین رو، نظام مالیاتی کشور باید به سمت کارآیی هر چه بیشتر حرکت کند چرا که مالیات در این نوع نگرش، نقش و جایگاه برجسته ای دارد.

 

 

وی با بیان اینکه نقش مالیات در اداره کشور بسیار پر اهمیت است، خاطرنشان ساخت: باید به سمتی برویم که هزینه های جاری کشور صرفا از محل مالیات ها تامین شود جرا که با افزایش اتکا به مالیات، طبیعتا میزان حضور مردم در تصمیم گیری ها کشور افزایش می یابد.

در ادامه بخوانید:  ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار

 

انصاری به نظام های شفاف اقتصادی در کشورهای مذکور اشاره کرد و گفت: در این جوامع به دلیل آنکه صرفا مردم هزینه‌های کشور را تامین می کنند، در نتیجه دولت نیز به مردم پاسخگوست و میزان مشارکت مردم در تصمیم گیریهای کلان سیاسی و اجتماعی بالاست.

 

معاون رئیس جمهور، توجه به نظام های مالی را در کشورهای پیشرفته مهم دانست و افزود: به همین منظور تلاش در جهت بهبود سازمان های متولی این امر، هم مورد توجه دولت و هم مجالس قانونگذاری آنها می‏باشد.

 

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور افزود: ما هم باید با به روز کردن نظام مالیاتی و بکارگیری سیستمها و فناوری های اطلاعاتی، ضمن تحقق درآمدهای مالیاتی اعتماد هرچه بیشتر مودیان را هم جلب کنیم.

در ادامه بخوانید:  تاثیر خروج ریال

 

وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور از جمله دستگاه‌های هدف در برنامه توسعه دولت الکترونیک است، گفت: این اقدام از آن جهت ضرورت دارد که قطع ارتباط ممیز و مودی، می تواند به ارتقای سلامت نظام اداری، رضایت مندی مودیان و اعتماد هر چه بیشتر مردم به نظام مالیاتی منجر شود.

 

انصاری بر تقویت زمینه های همکاری میان سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان امور اداری و استخدامی تاکید و خاطرنشان کرد: باید به این سمت برویم که وظایف جدید، ماموریت‌های جدید و مشاغل جدیدی در این حوزه تعریف و آنها را قانونی نماییم.

 

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور ادامه داد: اگر چه سیاست ما معطوف به محدود کردن توسعه تشکیلاتی دولت به عنوان یک سیاست راهبردی است، اما سازمان امور مالیاتی کشور به دلیل قابلیت های مهمی که دارد از این امر مستثنی شده و توسعه تشکیلاتی این سازمان تاثیری بر حجم دولت نخواهد داشت ضمن اینکه با افزایش منطقی نیروی انسانی این سازمان، بسیاری از مشکلات مردم و دولت حل خواهد شد.

در ادامه بخوانید:  پولشویی الکترونیک

 


برچسب ها:
..