اخبار حقوق بازنشستگان

دسته: حقوق و دستمزد
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۷ دی ۱۳۹۵
اخبار حقوق بازنشستگان

حداقل حقوق بازنشستگان کشوری که در سال‌جاری ۹۰۰ هزار تومان است با افزایش ۲۰ درصدی به یک میلیون و ۸۰ هزار تومان خواهد رسید.

اخبار حقوق بازنشستگان : مستمری بازنشستگان مشمول قانون تأمین اجتماعی بر اساس آخرین ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه و با احتساب سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت شود.

 

 
۱- بند (ب) ماده (۱۳) برنامه ششم به شرح زیر اصلاح می‌شود:

 

 
سازمان تأمین اجتماعی موظف است در اجرای تعهد ایجاد شده در تبصره (۲) قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت (مصوب ۵/۶/۱۳۸۶) که حقوق بازنشستگی و نیز کسور بازنشستگی و یا حق بیمه سهم مستخدم و کارفرما نسبت به ایام سنوات ارفاقی را به مأخذ اشتغال و ضریب ۱/۱، دریافت نموده است و منطبق بر تعهدات بیمه‌ای (ماده ۷۷ قانون تأمین اجتماعی و تبصره ذیل آن)،

 

 

مستمری بازنشستگان مشمول قانون مذکور را بر اساس آخر ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه) و با احتساب (سنوات ارفاقی سال‌های ۳۰ – ۲۹ و در صورت نرسیدن به حد مذکور آخرین ۲ سال پرداخت حق بیمه از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت نماید.

 

 
تبصره- سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است اعتبارات آن گروه از دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون فوق الاشاره (تبصره ۱)، که سهم سازمان تأمین اجتماعی بابت ما به التفاوت حقوق سنوات ارفاقی ( تبصره ۲) را به صورت کامل پرداخت ننموده‌اند را تعهد و در بودجه سنواتی کشور پیش‌بینی و پرداخت نماید.

  نکات مهم بیمه - بخش اول

 

شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی موضوع تبصره (۳) قانون مذکور نیز با استفاده از منابع داخلی خود مشمول این حکم (پرداخت مابه التفاوت حقوق سنوات ارفاقی) می باشند.

 

 

 

حقوق بازنشستگان دولت حداقل ۲۰ درصد افزایش می یابد.

 

دکتر علی ربیعی در مراسم قرعه کشی پرداخت وام قرض‌الحسنه بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در جمع خبرنگاران بودجه پیش‌بینی شده برای ترمیم حقوق بازنشستگان را در سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد

 

و گفت:این میزان در سال ۹۶ به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.وی افزود: پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال ۹۶ هم حداقل حقوق تا ۲۰ درصد افزایش یابد.

 

ربیعی به افزایش تعداد بازنشستگان در سال ۹۵ که مهم‌ترین علت تعیین حداقل افزایش حقوق بازنشستگان است اشاره کرد و گفت: فرض دولت بر این بود که به تعداد بازنشستگان ۴۰ هزار نفر افزوده شود حال آنکه تاکنون این تعداد به ۵۶ هزار نفر رسیده است.

  نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

 

 

براساس درصد اعلامی ربیعی، حداقل حقوق بازنشستگان کشوری که در سال‌جاری ۹۰۰ هزار تومان است با افزایش ۲۰ درصدی به یک میلیون و ۸۰ هزار تومان خواهد رسید به گفته مسئولان سازمان تأمین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال آینده بر اساس مصوبات شورای عالی کار تعیین و در اسفند ماه اعلام خواهد شد

 

 
سال آینده به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اجرای طرح افزایش پلکانی، حقوق بازنشستگان دولت همچون سال ۹۵ حداقل حقوق تا سقف ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت. با این اوصاف حداقل حقوق بازنشستگان کشوری که در سال‌جاری ۹۰۰ هزار تومان است با افزایش ۲۰ درصدی به یک میلیون و ۸۰ هزار تومان خواهد رسید. در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند .

 

 
ربیعی گفت: ما به فکر بازنشستگان هستیم و معتقدم در جامعه‌ای که بزرگان آرامش نداشته باشند و احترام نبینند آن جامعه روی خوش به خود نمی‌بیند.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حفظ خانواده مهم‌ترین کاری است که باید در وزارت رفاه انجام دهیم، اظهار کرد: باید لذت سالمندی را به قشر سالمند بازگردانیم.

  شرایط کمک هزینه بارداری

 

 

همچنین باید سالمند در دوران سالمندی‌اش سالم زندگی کند. معتقدیم که نباید ارزش‌های خانواده کاسته شود. مقوله توجه به خانواده در دولت یازدهم از اهمیت خاصی برخوردار است و خرسندیم که شورای ملی سالمندان را احیا کردیم.

 

 

وی با بیان اینکه سهام بیمه ملت را اخیراً صندوق بازنشستگی کشوری خریداری کرده است از واگذاری این سهام به بازنشستگان خبر داد و از بازنشستگان دولت خواست به این فرآیند بپیوندند.

 

 


برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz