راه اندازی شرکت حسابداری

دسته: کسب و کار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۴ مهر ۱۳۹۵
راه اندازی شرکت حسابداری

بهترین و اصولی ترین قدم برای شروع فعالیت یک شرکت قبل از هر چیز ایجاد لینک و بدست آوردن بازار کار است .

 

شاید راه اندازی یک شرکت مستقل و بزرگ با کارمندان بسیار زیاد رویای برخی از علاقمندان به دنیای حسابداری باشد و مطمئناً افرادی اقدام به چنین حرکتهایی می کنند که تواناییهای خودشان را دست کم نگرفته و هر روز در جهت بروزرسانی اطلاعات گام موثری را بر می دارند .

 

تاسیس شرکت حسابداری و انجام مراحل قانونی ان در چند روز و چند هفته امکان پذیر است و با سرمایه کمی شما میتوانید یک محل کوچک با تجهیزات نسبتاً کمی کار خود را شروع کنید. تا اینجا شما تنها تلاش برای مکان و امکانات شرکت خود داشته اید و هنوز فعالیت تخصصی خود را شروع نکرده اید. حرکت اصلی بعد از افتتاح دفتر کار شما می باشد.

 

 

اول : حرکت زیگزاگ نکنید!

خیلی از دوستان این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند بعد از راه اندازی دفتر ، جذب نیروی  فعال و با تجربه می تواند یک وزنه برای آنها محسوب شود . در صورتی که  با این کار یک سد برای خود ایجاد می کنند و بجای تمرکز بر روی پیشبرد روند اجرایی نگرانی اجاره دفتر و حقوق پایان ماده کارکنان سراغ آنها می آید. در ادامه تازه به فکر بازاریابی بدون تمرکز می افتند و نگرانی ها اجازه تمرکز چند منظوره و چند بعدی را نمی دهد.

در ادامه بخوانید:  افزایش تمرکز هنگام کار

 

 

بهترین و اصولی ترین قدم برای شروع فعالیت یک شرکت قبل از هر چیز ایجاد لینک و بدست «آوردن بازار کار است . بازاری که شاید در شرایط عادی و طبق روال بقیه کمی مشکل بوده و نیازمند زمان زیادی باشد. بنابراین قبل از اینکه به فکر محل دفتر و خوش جا بودن آن باشید و یا اینکه چه تجهیزاتی لازم دارید باید برای دفتر کار خود یک شرایط ویزه ایجاد کنید. پس اول بازاریابی و بدست آوردن بازار و بعد از آن راه اندازی یک شرکت.

 

 

دوم : از خودتان شروع کنید

ابتدا برای شروع باید ببینید توانایی شما برای به عهده گرفتن یک یا چند پروِه به چه صورت است ؟ سطح علمی خوب + سطح تجربی بالا + حوصله زیاد + تلاش بدون خستگی ، می تواند یک رزومه مناسبی را برای شما رقم بزند .

در ادامه بخوانید:  نرم افزار حسابداری با سورس باز

 

منظورم از رزومه طی کردن ۱۵ یا ۲۰ سال سابقه کاری نیست . منظور نحوه حرکت شما در بدست آوردن و نحوه اجرا کار حسابداری به نحو احسن است که این مسئله می تواند بعد از گذشت ۳ سال از دوره فارغ التحصیلی هم بوجود بیاید. مهم خود شما و توانایی شماست .

 

 

سوم :با حرفه ای ها وارد مذاکره شوید

در حال حاضر در بیشتر استانهای کشور شرکت های حسابداری و حسابرسی فعال کم نیست و برخی از این شرکتها تا حدی مراجعه کننده و درخواست کننده دارند که نمی توانند حتی با جذب نیروی زیاد و کارآموز پاسخگو باشند کما اینکه کیفیت ارائه خدمات هم برای آنها مهم است .

در ادامه بخوانید:  نکات مهم قولنامه و مبایعه نامه - بخش اول

 

شما به عنوان موسس یک شرکت حسابداری می توانید با معرفی خود و سوابق کاریتان به این شرکتها ، پیشنهاد همکاری خود را به صورت درصدی و دیگر موارد توافق شده مطرح نمایید.

 

 


برچسب ها:
..