پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و چهارم

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۰ شهریور ۱۳۹۵
پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و چهارم

چه کسی بی صبرانه منتظر پیشرفت کاری نیست؟ پنج روش برای سرعت بخشیدن به پیشرفت کاری

 

پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و چهارم : پیشرفت یا ارتقاء کاری همیشه میسر نیست چون برای مثال سایز شرکت کوچک است، شرکت آنچنان رشدی نداشته است و یا دیگر فاکتورهایی که خارج از کنترل شما هستند. با این همه بعغی چیزها وجود دارد که شما خودتان می توانید انجام دهید و یا انجام ندهید، که باعث تسریع در پیشرفت کاری شما شود.

 

 

بدون شک تنها راه حتمی پیشرفت در یک سازمان این است که همواره نتایج عالی برای سازمان ایجاد نمایید و راه درست را هم برای رسیدن به نتایج انتخاب کرده باشید. ولی چند توصیه هم اکنون به شما می دهم که در مورد آنها فکر کنید. انجام اینکارها باعث می شود که سریع تر صعود کنید و به نحوی که در چرخه بعدی ارتقاء شغلی قرار گیرید:

 

 

بیش از متوسط بارآور باشید  ،معنی این چیست؟
هر زمانی که رئیس شما به شما کاری محول می کند، می داند که جواب شما چه خواهد بود.برای مثال اگر رئیس از شما بخواهد که سهم بازار یکی از محصولات که 35% است، را با تحقیق تایید کنید و شما بروید و برگردید و بگویید که بله 35% است، شما “کاری بیش از اندازه” انجام نداده اید. شما فقط همان کاری را کرده اید که از شما انتظار می رفت.

 

 

می دانید چه می خواهم به شما بگویم؟ مدرسه تنها جایی است که شما 20 می گیرید اگر دقیقا همان کاری را انجام دهید که از شما بخواهند.محیط کار چنین نیست. شما باید وظیفه محوله را ” به تعریف خود” تغییر دهید و متحول سازید و دیدگاه رئیس خود رابه سوی افقی بازتر، مجذوب نمایید.

 

 

اثرگذاری حیرت آور سورپرایز های مثبت را دست کم نگیرید.اگر واقعا با پیشنهاد و یا عملکردی بیآید که چشم همگان را باز کند و فرصتی جدید باشد، روسای شما همیشه آن را به یاد خواهند داشت. مثال فوق، می خواهد بگوید که اگر برگردید و سهم بازاری ارائه دهید که هیچ کس دیگری به فکر آن هم نبوده است- این یعنی فرصت سازی جدید…و هیچ چیز بالاتر از این نیست که شما باعث شده اید که رئیس شما در برابر مافوق خود قوی تر و باهوش تر از قبل حضور پیدا کند.

در ادامه بخوانید:  افزایش هوش مالی - بخش چهارم

 

 

کاری نکنید که رئیس شما مجبور به دفاع از شما شود
فرق نمی کند کجا کار می کنید، رئیس شما یک چیز شگفت انگیزی دارد که به آن “سرمایه سیاسی” می گویند. او این سرمایه را بر حسب سالها کار در سازمان به دست آورده است. چون به نتایج خوبی دست یافته است، همکاری خوبی با دیگران داشته است. نباید کاری کنید که رئیس شما از سرمایه سیاسی خود به نفع شما جوری کار کند که این سرمایه او از بین برود، به خصوص در مسائل مربوط به ارتقاء شغلی.

 

اگر کسی باید از شما دفاع کند چون کار احمقانه ای انجام داده اید یا بی توجه بوده اید—باعث خشم مشتری شده اید، یا چندین بار دیر به سرکار آمده اید، او از سرمایه سیاسی خود به نفع شما خرج می کند. اگر رئیس شما مجبور شود چیزهایی بگوید مانند “لطفا به مِری چند ساعتی مهلت بدهید، آدم خوبی است، گرفتار است، فقط چند تا مشکل با سگ خود دارد…این یعنی شما دارید از سرمایه سیاسی رئیس خود سوء استفاده می کنید.­

 

 

می توانید از سرمایه سیاسی رئیس خود استفاده نمایید. بنابراین در این رابطه بسیار هوشمندانه و با درایت عمل نمایید، یک بار هر پنج سال. یعنی زمان ارتقاء رئیس باید بتواند با وجدان راحت از شما پشتیبانی نماید.

 

 

در ادامه بخوانید:  پیشرفت در حسابداری – بخش بیست و چهارم

 

با همه خوب رفتار کنید
زمانی که به پیشرفت کاری فکرمی کنید، معمولا با افرادی که مافوق شما هستند، بسیار مهربانانه رفتار می کنید.اصولا بدین ترتیب است. در حالی که سعی می کنید نظر بالاترها را به سوی خود جذب کنید، غالبا همکاران و زیردستان فراموش می شوند.این کار زشتی است. بسیار زشت.

 

 

هیچ کس چنین رفتاری را دوست ندارد.حتی کسانی که مافوق شما هستند، این رفتار زشت شما را رصد می کنند و منزجر خواهند شد.

 

طبیعتا کمی و تا حدی گرم بودن با رئیس لازمه کار است.برای مثال : ” تعطیلات خوش گذشت؟” . یا “پسرتان در مسابقه شنبه دو جایزه گرفت…عالیه، تبریک می گویم. هرکسی از چنین رفتار شما خوشش خواهد آمد و پسندیده است. در عین حال شما باید به همکاران و زیردستان خود نیز گرم باشید.

 

باید آنها را بشناسید و بدانید چه می خواهند. در مورد تک تک آنها باید چیزی را پیدا کنید که در آنها دوست دارید- نه فقط در گروه دور وبر خودتان که در کل سازمان. و این باید واقعا حقیقی باشد—نباید فقط حرفی و ظاهری باشد، آدمها زود همه چیز را می فهمند.

 

فقط به یاد داشته باشید، راهی را که دیگران برای پیشرفت شما هموار ساختند، با محبت زیاد انجام شده است، در همه سطوح.

 

 

در انجام کارهای سخت پیش آهنگ باشید

بعضی مواقع پیش می آید.رئیس کاری می خواهد که هر کسی دوست ندارد آن را انجام دهد. مثلا کاری که مستلزم شب کاری است، کاری که شاید ریسک هم داشته باشد. مشتری ای که خیلی بداخلاق است و هیچ کس از سروکار داشتن با او لذت نمی برد. اگر شما حاضر باشید چنین کارهایی را انجام دهید، در دیدگاه رئیس خود جایگاه خاصی پیدا می کنید. ممکن است در انجام این کار ها آنقدر هم موفق نشوید ولی همین که ریسک پذیری می کنید، مهم است و به دید رئیس شما خواهد آمد.

در ادامه بخوانید:  مالیات پلکانی پزشکان

 

 

همه جا به دنبال مشاوره باشید و نظر بخواهید
هر کسی دوست دارد نظر دیگران را بداند.فقط یک چیز را به یاد داشته باشید. اگر فکر کنید همه مشاوره را باید از یک نفر بگیرید، اشتباه بزرگی کرده اید. هر کسی می تواند مشاور شما باشد، هر کسی. هرکسی چیزهایی می داند که شما نمی دانید، کسانی که دور وبر شما هستند، هم سطح شما هستند، زیردست شما هستند، مافوق شما هستند.کسانی که در شرکت های دیگر کار می کنند. هرکسی

 

بنابراین اگر تعریف شما از کسانی که ” در مقام مشاوره”هستند، تعریفی بسیار محدود باشد، این تعریف را تغییر دهید و کاری کنید که هر کسی بتواند به شما نظر خود را بگوید، راه نشان دهد. این اشکالی ندارد، نهایتا و در مجموع شما به بینش عمیق تری دست خواهید یافت.
نهایتا، این پنج راه ” اضافی”،  نمی تواند جانشین نتایج استوار و نیرومند باشد. هیچگاه. ولی اگر فردی به لحاظ کارآمدی، قوی ای باشید، و هرروز صبح وقتی که بیدار می شوید، فکر کنید چگونه علاوه بر کارآمدی خود، میتوانید کاری کنید که اثرگذار تر شوید. بدین نحو سازمان به سختی خواهد توانست شما را نادیده بگیرد.

 


برچسب ها:
..