آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها

دسته: حقوق و دستمزد , قوانین
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها

آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ابلاغ شده است.

 

آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها : طبق این آیین نامه صرف نگارش و چاپ مقاله باعث ارتقا نمی شود بلکه اعضای هیات علمی دانشگاهها باید در کنار کار علمی و چاپ مقاله، کار فناورانه یا تولیدی هم انجام دهند یا شرکت دانش بنیان تاسیس کنند.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ابلاغ شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد فرهادی روز سه شنبه پس از بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و پژوهشکده علوم و صنایع غذایی کشور در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آیین نامه بسیار جامع و کامل نوشته شده است.

در ادامه بخوانید:  بخشنامه شماره ۷۰ مستمری‌ها

 

 
وی اظهار کرد: طبق این آیین نامه صرف نگارش و چاپ مقاله باعث ارتقا نمی شود بلکه اعضای هیات علمی دانشگاهها باید در کنار کار علمی و چاپ مقاله، کار فناورانه یا تولیدی هم انجام دهند یا شرکت دانش بنیان تاسیس کنند.

 
وی گفت: طبق این آیین نامه اگر مقاله اعضای هیات علمی دانشگاهها در ژورنالهای معتبرتر مثل نیچر و ساینس چاپ شود دو برابر امتیاز دارد.
فرهادی افزود: همچنین براساس این آیین نامه، کار گروهی و تیمی، در دستور کار قرار دادن مشکلات کشور و تلاش برای حل آنها نیز موجب کسب امتیاز می شود.

 
وی در باره تسهیلاتی که برای دانشجویان دوره های دکتری در نظر گرفته شده است نیز گفت: کسانی که محصولات دانش بنیان تولید می کنند می توانند یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت و اقدام به تولید کنند.
وی اظهار کرد: در برنامه های آموزشی این بخش از دانشجویان کار آموزی و کارورزی در صنعت بیشتر استفاده می شود.

در ادامه بخوانید:  حق مسکن کارگران

 

 
فرهادی گفت: دانش آموختگانی که ممتاز باشند برای جذب در هیات علمی اولویت دارند و نخبگان نیز امتیاز خاص دارند.
وی افزود: دانشجویان دکتری که در خارج از کشور و در دانشگاههای برتر تحصیل کرده باشند مورد حمایت قرار می گیرند و به عنوان عضو هیات علمی جذب می شوند.

 


برچسب ها:
..