آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها

دسته: حقوق و دستمزد , قوانین
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها

آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ابلاغ شده است.

 

آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها : طبق این آیین نامه صرف نگارش و چاپ مقاله باعث ارتقا نمی شود بلکه اعضای هیات علمی دانشگاهها باید در کنار کار علمی و چاپ مقاله، کار فناورانه یا تولیدی هم انجام دهند یا شرکت دانش بنیان تاسیس کنند.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ابلاغ شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد فرهادی روز سه شنبه پس از بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و پژوهشکده علوم و صنایع غذایی کشور در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آیین نامه بسیار جامع و کامل نوشته شده است.

  فوق العاده ماموریت

 

 
وی اظهار کرد: طبق این آیین نامه صرف نگارش و چاپ مقاله باعث ارتقا نمی شود بلکه اعضای هیات علمی دانشگاهها باید در کنار کار علمی و چاپ مقاله، کار فناورانه یا تولیدی هم انجام دهند یا شرکت دانش بنیان تاسیس کنند.

 
وی گفت: طبق این آیین نامه اگر مقاله اعضای هیات علمی دانشگاهها در ژورنالهای معتبرتر مثل نیچر و ساینس چاپ شود دو برابر امتیاز دارد.
فرهادی افزود: همچنین براساس این آیین نامه، کار گروهی و تیمی، در دستور کار قرار دادن مشکلات کشور و تلاش برای حل آنها نیز موجب کسب امتیاز می شود.

  اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی

 
وی در باره تسهیلاتی که برای دانشجویان دوره های دکتری در نظر گرفته شده است نیز گفت: کسانی که محصولات دانش بنیان تولید می کنند می توانند یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت و اقدام به تولید کنند.
وی اظهار کرد: در برنامه های آموزشی این بخش از دانشجویان کار آموزی و کارورزی در صنعت بیشتر استفاده می شود.

 

 
فرهادی گفت: دانش آموختگانی که ممتاز باشند برای جذب در هیات علمی اولویت دارند و نخبگان نیز امتیاز خاص دارند.
وی افزود: دانشجویان دکتری که در خارج از کشور و در دانشگاههای برتر تحصیل کرده باشند مورد حمایت قرار می گیرند و به عنوان عضو هیات علمی جذب می شوند.

  غرامت دستمزد ایام بیماری

 


برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz