حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۴ خرداد ۱۳۹۵
حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی به 900 هزار تومان رسید.

هیات دولت با پیشنهاد وزارت تعاون مبنی بر افزایش ۱۴ درصدی کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای سال جاری موافقت کرد.

حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی به 900 هزار تومان رسید.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:در حال حاضر با مزایایی که به حداقلی بگیران می‌پردازیم سرجمع دریافتی آنها به 900 هزار تومان در ماه رسیده است.

 

سید تقی نوربخش به اعلام جزئیات افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی پرداخت و اظهار کرد: افزایش مستمری‌ها براساس دوماه قانونی تأمین اجتماعی انجام می‌شود.

 

وی افزود: براساس ماده 111 قانون تأمین اجتماعی موظف هستیم افزایش مستمری حداقلی بگیران را برابر با رشد حقوق و دستمزد شاغلان انجام دهیم. به این معنا که رشد مستمری حداقلی بگیران 14 درصد در سال جاری خواهد بود.

در ادامه بخوانید:  بخشنامه ای شماره 1/ 60 محاسبه میزان مستری بازنشستگان

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه درباره سایر سطوح نیز براساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی موظف هستیم متناسب با رشد هزینه‌های زندگی یا به عبارتی نرخ تورم افزایش مستمری داشته باشیم، اظهارکرد: مکانیسم این افزایش به این گونه‌ای است که سازمان تامین اجتماعی درصدی را به هیات وزیران پیشنهاد می‌کند و آن درصد پس از تصویب به حقوق سایر سطوح تسریع پیدا می‌کند.

 

 

وی افزود: براین اساس افزایش حقوق مستمری بگیران دریافت کننده حداقل حقوق و دستمزد از خرداد ماه اعلام خواهد شد. برای سایر سطوح نیز منتظر تشکیل جلسه هیات وزیران در یکشنبه هفته آینده هستیم.

 

نوربخش ادامه داد: در حال حاضر 50 درصد پرداختی‌های ما حداقلی است وما قبول داریم که مستمری‌های ما یعنی دریافتی مستمری بگیران متناسب با شرایط معیشتی امروز نیست. ما تلاش کردیم با در نظر گرفتن مزایایی چون حق مسکن، خوار و بار، حق اولاد و غیره تا حدودی این کمبود را جبران کنیم. در واقع حداقلی بگیران فقط حداقل حقوق را دریافت نمی‌کنند و مزایا و امکانات رفاهی برای آنها ارائه می‌شود.

در ادامه بخوانید:  تعریف بودجه

 

 

وی در پاسخ به اینکه آیا کف دریافتی مستمری بگیران حدود 700 هزار تومان است و سقف دریافتی آنها تا هفت برابر این مبلغ است، اظهار کرد: کف و سقف دریافت مستمری بگیران براساس ماده 41 قانون تامین اجتماعی همین گونه است؛ اما ما در حال حاضر اعلام می‌کنیم که حداقلی بگیر با مبلغی که گفته شد در سازمان تامین اجتماعی نداریم و بامزایایی که برای حداقلی بگیران در نظر گرفته‌ایم سرجمع دریافتی آنها به 900 هزار تومان می‌رسد.

 


برچسب ها:
..