مرحله هفتم مشمولین مالیات ارزش افزوده

دسته: ارزش افزوده
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۶ مهر ۱۳۹۵
مرحله هفتم مشمولین مالیات ارزش افزوده

در این مرحله ، کلیه اشخاص حقوقی صرفنظر از حجم فعالیت ( میزان فروش و ارایه خدمات ) از تاریخ ۹۵/۰۷/۰۱ مکلف به اجرای تکالیف مالیات بر ارزش افزوده هستند.

مرحله هفتم مشمولین مالیات ارزش افزوده : اقدامات لازم و ضروری برای مشمولین مرحله هفتم فراخوان قانون مذکور

 

 

در این مرحله ، کلیه اشخاص حقوقی صرفنظر از حجم فعالیت ( میزان فروش و ارایه خدمات ) از تاریخ ۹۵/۰۷/۰۱ مکلف به اجرای تکالیف مالیات بر ارزش افزوده به شرح ذیل هستند :

 

انجام مراحل ثبت نام و دریافت گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده

 

ارایه صورتحساب رسمی برای هر نوع کالا و خدمات به مشتریان و دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده ( ۹ درصد در سال ۹۵ ) صرفا برای کالاها و خدمات غیر معاف

 

دریافت صورت حساب رسمی برای هر نوع کالا و خدمات  از فروشندگان و ارایه دهندگان خدمات و پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده در صورت غیر معاف بودن

 

اخذ گواهی ثبت نام مالیات و عوارض ارزش افزوده دارای تاریخ معتبر از فروشندگان و ارایه دهندگان خدمات

 

پرداخت وجه صورتحساب صرفا در وجه فروشنده و یا ارایه دهنده خدمات مندرج در صورتحساب

 

تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات و عوارض ارزش افزوده وفق مقررات مربوطه

 

– توجه : اشخاص حقوقی که فروش و خدمات انها صدرصد معاف از مالیات و عوارض ارزش افزوده است از این قاعده مستثنی هستند و نیاز به ثبت نام ندارند ..

در ادامه بخوانید:  معافیت مالیاتی جدید برای خودروها و موتورسیکلت‌های برقی

 

– توجه : نگهداری مستندات حمل کالای خریداری شده و یا حواله های انبار حسب مورد

 

– توجه : انجام تکالیف مالیاتی به موقع و برابر قانون موجب حذف کامل جرایم و حداقل پرداختی به سازمان ذینفع خواهد شد .

 

بنا به اختیارات حاصل از مقررات ماده «۱۸» قانون مالیات بر ارزش افزوده، بدینوسیله فعالان اقتصادی (عرضه کنندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات) مشمول مرحله هفتم ثبت‌ نام نظام مالیات بر ارزش افزوده به منظور آموزش و اجرای مقررات موضوع این قانون به این شرح تعیین و اعلام می‌گردد.

 

 

مشمولین مرحله هفتم اجرای قانون

کلیه اشخاص حقوقی فعال با هر حجم از فروش و یا درآمد (کالا و خدمت ) به استثنای اشخاص حقوقی با فعالیت های صرفا معاف موضوع ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده که به موجب فراخوان های قبلی تاکنون برای اجرای قانون فراخوان نشده اند ،مشمول اجرای قانون خواهند شد.

 

اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان  نیز ایجاد ،تاسیس و به ثبت می رسند و یا شروع به ایجاد فعالیت می کنند ،در صورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا درآمد (کالا و خدمت ) از اولین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت (عرضه کالا و خدمات ) مشمول اجرای قانون می باشند .

در ادامه بخوانید:  محاسبه مالیات بر ارزش افزوده طلا

 

فعالان اقتصادی که واجد شرایط مراحل اول تا ششم ثبت‌ نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده اند، حتی در صورت انطباق با شرایط مشمولیت مرحله ششم ثبت‌ نام این نظام مالیاتی، جزء مؤدیان مشمول مراحل قبلی ثبت ‌نام و اجرای قانون محسوب و مکلف به اجرای مقررات از تاریخ شمول فراخوان مربوط، خواهند بود.

 

 

براساس این اطلاعیه، از فعالان اقتصادی فراخوان شده دعوت می‌شود از تاریخ درج اطلاعیه در جراید، به سامانه اینترنتی معاونت مالیات بر ارزش افزوده به نشانی WWW.EVAT.IR مراجعه و نسبت به ثبت نام در این نظام مالیاتی اقدام تا مقدمات لازم از جمله آموزش فعالان اقتصادی و … جهت اجرای قانون فراهم شود. ضمناً راهنمای چگونگی ثبت‌ نام از طریق سامانه مزبور قابل دسترسی می باشد.

 

در صورت نیاز به آموزش قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مؤدیان می توانند با مراجعه به سامانه یاد شده یا به ادارات کل امور مالیاتی استان و شهرستان ذیربط برای آموزش ثبت ‌نام نمایند، تا اقدام لازم برای آموزش آنها به صورت رایگان بعمل آید.

در ادامه بخوانید:  چالش‌های اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در بخش صنعت

 

تاریخ اجرای قانون

اشخاص حقوقی مشمول این فراخوان ، از تاریخ ۱/ ۷/ ۱۳۹۵ مکلف به اجرای سایر تکالیف مقرر در قانون از جمله وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران ، ارائه اظهارنامه و واریز مالیات و عوارض بر ارزش افزوده به حساب های تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور می باشند.

 


برچسب ها:
..