سامانه ایران مجوز

دسته: اخبار , کسب و کار
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۴ مرداد ۱۳۹۵
سامانه ایران مجوز

وزارت امور اقتصادی و دارایی برای این کار سامانه ای را به عنوان سامانه مجوزهای ایران یا ایران مجوز راه اندازی کرده است و همه دستگاه های اجرایی مکلف شدند تا مجوز های خود را در آن بارگذاری کنند.

 

 

سامانه ایران مجوز : معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که وزارت امور اقتصادی موظف شد مجوزهای زاید و زمان بر و پرهزینه را ساماندهی کند و برای این کار سامانه ای را به عنوان سامانه مجوزهای ایران یا ایران مجوز راه اندازی کرده است.

 

 

شاپور محمدی با حضور در برنامه « تیتر امشب » شبکه خبر افزود: گزارشی را در حوزه قانون بهبود محیط کسب و کار به مجلس شورای اسلامی تقدیم کردیم که تقریباً به جز 8 ماده بقیه مواد اجرا شده است.

 

 

لزوم ساماندهی مجوزهای زاید و زمان بر

وی با اشاره به اینکه اجرای قانون، زمان بر است گفت: گزارشی که در صحن مجلس قرائت شد نشان می دهد دولت یازدهم همت بلندی داشته و اقدامات مؤثری را در حوزه ماده 7 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی انجام داده که در ماده 57 قانون رفع موانع تولید، اصلاح و منعکس شده است.

 

 

محمدی اضافه کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی برای این کار سامانه ای را به عنوان سامانه مجوزهای ایران یا ایران مجوز راه اندازی کرده است و همه دستگاه های اجرایی مکلف شدند تا مجوز های خود را در آن بارگذاری کنند.

 

  مشاهده سوابق بیمه شدگان

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بیش از 2 هزار مجوز در کشور بر روی این سامانه قرار گرفته است، افزود: بخش عمده ای از این مجوزها بررسی و حدود 450 مجوز حذف شده است.

 

محمدی گفت: جلسه ای با وزارت ارتباطات و فناوری و وزارت ورزش و جوانان برگزار خواهیم کرد و مجوزهای این 2 دستگاه را بررسی می کنیم.

 

وی افزود: تعدادی از این مجوزهای وزارت ورزش و جوانان از جمله موافقت اصولی اصلاح می شود که این موضوع منجر به کاهش زمان در صدور مجوز خواهد شد.

 

محمدی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان پذیرفته است موافقت اصولی را تا یک سال حذف کند.

 

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تا پایان سال، احصای مجوزها و حذف اختیاری را کامل خواهیم کرد.

 

وی افزود: همه مدت صدور مجوز در سازمان بورس به کمتر از 30 روز رسیده به جز 2 مجوز انتشار اوراق بهادار که 100 روز و پذیرش کالا در بورس که 40 روز است.

  افزایش هوش مالی - بخش اول

 

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بیش از 700 رویه ، ماده و مصوبه را احصا کردیم که تا پایان سال اصلاح می شود.

 

محمدی افزود: علاوه بر آن در سامانه قوانین مخّل وزارت امور اقتصادی و دارایی از مردم و فعالان اقتصادی خواهش کردیم موارد مخل را بار گذاری کنند که 70 مورد بارگذاری شده است.

 

وی گفت: قوانین و مقرراتی که در امور مالیات و بانکداری و گمرک مشکلاتی دارند باید احصا و اصلاح شوند.

 

معاون اقتصادی وزیر  امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه بر اساس برخی آمارها 182 هزار ماده و مصوبه قانونی در کشور وجود دارد گفت: قوانین به هم متصل هستند و تغییر و اصلاح آن ها کار حساسی است.

 

محمدی با اشاره به اینکه برخی از دستگاه های اجرایی کشور به استعلامات زیادی پاسخ می دهند افزود: قوه قضائیه به 2 هزار و 479 نوع استعلام، نیروی انتظامی به 1225 نوع، وزارت امور اقتصادی و دارایی به 982 نوع، وزارت کشور به 798 نوع و  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به 415 نوع استعلام پاسخ می دهند.

  الزام برخی شرکت ها برای رعایت IFRS

 

وی با بیان اینکه اصناف بخش عمده ای از این خدمات را دریافت می کنند گفت: اصناف حدود 58 درصد یعنی 5 هزار و 172 خدمت را  دریافت می کنند.

 

محمدی افزود: اصناف می توانند از برخی استعلام ها صرف نظر کنند.

 

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه رتبه جهانی کسب کار ایران از 152 به 118 رسیده است گفت: همه سیاست ها در بسته خروج از رکود دیده شده و بخش عمده ای از آن ها اجرا شده و سرمایه در گردش دارد و تحریک تقاضا هم انجام شده است.

 


برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz