قانون بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال

دسته: قوانین
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۷ تیر ۱۳۹۵
قانون بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال

آقایان با ۶۰ سال سن و بیشتر و خانم‌ها با ۵۵ سال و بیشتر در صورتی که سابقه بیمه پردازی آنها کمتر از۱۰ سال است می‌توانند با پرداخت مابه التفاوت سابقه‌شان برای رسیدن به ۱۰ سال سابقه اقدام کنند.

 

قانون بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال : معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از اجرای قانون بازنشستگی با کمتر از۱۰ سال پرداخت حق بیمه خبر داد و گفت: این قانون به همه واحدها ابلاغ شده و متقاضیان می‌توانند به ۵۰۰ شعبه تامین اجتماعی، در صورت درخواست بازنشستگی با کمتر از۱۰ سال مراجعه کنند.

 

با اشاره به قانون بازنشستگی با کمتر از۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه اظهارکرد: در این قانون جنسیت مطرح نیست و آقایان با ۶۰ سال سن و بیشتر و خانم‌ها با ۵۵ سال و بیشتر در صورتی که سابقه بیمه پردازی آنها کمتر از۱۰ سال است می‌توانند با پرداخت مابه التفاوت سابقه‌شان برای رسیدن به ۱۰ سال سابقه اقدام کنند.

در ادامه بخوانید:  شرایط و انواع بازنشستگی زنان و مردان در ایران

 

وی افزود: بخشنامه اجرایی شدن این قانون به همه واحدهای سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و نرم افزارهای لازم آن در سازمان برای خدمت رسانی به متقاضیان بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال فراهم است.

 

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد علت طولانی شدن اجرای این قانون خاطر نشان کرد: این قانون از طرف دولت به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده بود اما نیازمند رفع ابهاماتی بود که پس از ارائه آن از طرف سازمان به دولت برطرف شد و هم اکنون به واحدهای سازمان تامین اجتماعی برای اجرا ابلاغ شده است.

 

وی همچنین در مورد حق بیمه متقاضیان بازنشستگی با کمتر از ۱۰ سال سابقه اظهار کرد: خریداری سالهای ما به التفاوت تا ۱۰ سال سابقه افراد بر اساس حداقل دستمزد و با ملاک حدود ۵۰۰ هزار تومان است که ۳۰ درصد آن برای تعداد سالهایی که افراد متقاضی خریداری آن سنوات برای رسیدن به ۱۰ سال سابقه هستند، لحاظ می‌شود.

در ادامه بخوانید:  مصوبه سازماندهی و تشکیلات سازمان امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه

 

 

وی ادامه داد: تعیین حداقل دستمزد کارگر روزانه توسط شورای عالی حقوق و دستمزد تعیین می‌شود که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول مشخص کردن آن است اما سازمان تامین اجتماعی همانگونه که عیدی مستمری بگیران را با تبعیت از تصمیمات دولت پرداخت کرد، در مورد افزایش حقوق آنها نیز از تصمیمات دولت تبعیت می‌کند اما هنوز در این زمینه تصمیم گیری نهایی انجام نشده است.

 

 


برچسب ها:
..