تدوین پیش‌نویس استاندارد حسابداری افشای اطلاعات اشخاص وابسته

دسته: اخبار
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۵ تیر ۱۳۹۵
تدوین پیش‌نویس استاندارد حسابداری افشای اطلاعات اشخاص وابسته

نقش استاندارد جدید بخش عمومی با عنوان افشای اطلاعت اشخاص وابسته در شفافیت و انضباط مالی و افشای اطلاعات مربوط به دریافتی‌ها و وام‌های دریافتی مدیران اصلی دستگاه‌های اجرایی مشمول و خویشاوندان آنان

 

معاون نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور از نقش استاندارد جدید بخش عمومی با عنوان افشای اطلاعت اشخاص وابسته در شفافیت و انضباط مالی و افشای اطلاعات مربوط به دریافتی‌ها و وام‌های دریافتی مدیران اصلی دستگاه‌های اجرایی مشمول و خویشاوندان آنان خبر داد.

 

 

سید رحمت الله اکرمی از پیش‌نویس استاندارد حساب داری افشای اطلاعات اشخاص وابسته در راستای ارتقای شفافیت و انضباط مالی در بخش خصوصی خبر داد.

 

 

وی گفت: با تصویب این استاندارد تمام دستگاه‌های اجرایی مشمول، مکلف خواهد بود اطلاعات مربوط به جبران خدمات مدیران اصلی که خارج از ضوابط مصوب حاکم است، اطلاعات جبران خدمات خویشاوندان نزدیکی به مدیران اصلی و اطلاعات مربوط به وام‌های که به طور معمول از دسترس بودن آن برای مدیران اصلی و خویشاوندان آنان آگاهی ندارند را در یادداشت‌های توضیحی صورت مالی ارائه کنند.

در ادامه بخوانید:  اوراق گواهی حق تقدم مسکن

 

 

لازم به ذکر است تدوین استاندارد مذبور از اواخر سال گذشته با همکاری معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور سازمان حسابرسی و دیوان محاسبات کشور آغاز شده و در حال حاضر در مرحله نظر سنجی عمومی است.

 

 


برچسب ها:
..